W hali: Trefl Proxima gorszy w derbach, najlepsza ofensywa za mocna na R8

To nie była udana kolejka dla Trefla Proximy i R8 Basket, które na wyjazdach musiały uznać wyższość rywali. Nie grała Basket Liga Kobiet, ale Magdalena Ziętara, reprezentantka Polski z Wisły Can-Pack, zdobyła pięć punktów w przegranym spotkaniu z Białorusią.

Miłe złego początki

Siatkarki Trefla Proximy Kraków jechały na mecz do Muszyny z dużymi nadziejami, bo w poprzedniej kolejce bez straty seta pokonały wicemistrzynie Polski. W derbach Małopolski, pierwszych od 2006 roku, lepsza okazała się  ekipa Polskiego Cukru Muszynianki, która zachowała więcej zimnej krwi.

Lepiej w mecz weszły jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego, które w połowie pierwszej partii wywalczyły kilka punktów przewagi i nie oddały jej do końca, wygrywając 25:18. Drugi set długo miał podobny przebieg. Muszyna objęła prowadzenie 19:18 dzięki dobremu blokowi na Pauli Słoneckiej i do końca nie pozwoliła naszym na wiele. Ostatni punkt zdobyła Małgorzata Śmieszek, która wykorzystała fatalne przyjęcie Trefla Proximy. Krakowiankom do śmiechu jednak nie było.

Początek kolejnej partii dla gospodyń, ale potem mecz się wyrównał. W końcówce zatrzymana została Ewelina Brzezińska i Polski Cukier Muszynianka zapisał po swojej stronie kolejnego seta. Emocji nie brakowało także w czwartej odsłonie. Po zablokowaniu Moniki Bociek nasza drużyna miała tylko punkt straty (21:20). Trener Bogdan Serwinski wziął czas i uspokoił swoje zawodniczki. Po kilku minutach mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1.

W pięciu kolejkach beniaminek z Krakowa zdobył cztery punkty i zajmuje 11. miejsce. Szansa na kolejną zdobycz w poniedziałek, 20 listopada w Pile.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Trefl Proxima Kraków 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21)

Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik,, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Flakus. Bałdyga.

Proxima: Talas, Słonecka, Jaroszewicz, Paszek, J. Łukasik (9), Hatala, Kulig (libero) oraz Budzoń, Szymańska, Brzezińska i M. Łukasik.

Porażka R8

Nie udał się 400-kilometrowy wyjazd R8 Basket do Leszna. Beniaminek nie zatrzymał najlepszej ofensywy I ligi koszykarzy. Krakowianie mieli zrywy i odrabiali punkty, w czwartej kwarcie mieli tylko cztery „oczka” straty, ale seria złych zagrań pomogła wygrać Polonii 79:68.

W dziewięciu spotkaniach drużynie Rafała Knapa udało się wywalczyć 15 punktów, co daje im w tym momencie szóstą lokatę. 19 listopada krakowian czeka kolejny wyjazd, tym razem do Pruszkowa.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 79:68 (20:21, 20:15, 19:12, 20:20)

Polonia: Chanas 27, Sirijatowicz 14, Trubacz 11, Kobel 7, Sanny 5, Wrona 5, Milczyński 4, Kaczmarzyk 4, Rostalski 2.

R8 Basket: Hicks 18, Pełka 14, Nowakowski 7, Kwiatkowski 7, A. Załucki 7, Hlebowicki 5, Malczyk 4, Renkiel 4, J. Załucki 2.

Punkty Ziętary

Zmagania w Basket Lidze Kobiet są zawieszone, bo gra reprezentacja Polski. Ze składu Wisły Can-Pack Kraków aż pięć zawodniczek rozjechało się na zgrupowania kadr narodowych. Magdalena Ziętara zdobyła pięć punktów w pierwszym spotkaniu kwalifikacji do EuroBasketu 2019. Na początek Polki przegrały z Białorusinkami 60:72. Kolejne spotkanie w środę w Ankarze z Turcją.