W hali: Wisła lepsza w hicie kolejki, R8 tuż za podium

Udany weekend koszykarskich ekip z Krakowa. Wisła Can-Pack  wygrała mecz na szczycie Basket Ligi Kobiet, a R8 Basket AZS Politechnika po dwóch zwycięstwach z rzędu awansował na czwarte miejsce w I lidze koszykarzy.

Trzy dobre kwarty

W środę koszykarki Wisły nieznacznie przegrały w Eurolidze. Po zakończeniu spotkania myślami były już przy niedzielnym meczu z Basketem 90 Gdynia. Walczyły już bez Dominiki Miłoszewskiej, która w tygodniu rozwiązała kontrakt z klubem. Krakowianki świetnie rozpoczęły i po dwóch kwartach wydawało się, że przyjezdne, które traciły 19 punktów, już się nie podniosą.

Po przerwie trzeci zespół ligi odżył, głównie za sprawą siedmiu punktów Kahleah Copper, która w całym meczu zdobyła ich aż 21. Wiślaczki dobrze zareagowały na pogoń rywalek i przed ostatnią kwartą znów zdołały wyjść na wysokie prowadzenie - 66:44.

W ostatniej części meczu gdynianki zaczęły lepiej grać w obronie i z zimną krwią wykorzystywały straty podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Dwie minuty przed końcem przewaga Wisły wynosiła tylko dziewięć punktów, ale nasz zespół nie dał się dogonić, wygrywając ostatecznie 73:63.

Szkoleniowiec drużyny z Gdyni - Gundaras Vetra przyznał, że Wisła była w niedzielę zdecydowanie lepsza.  – Wiedzieliśmy, że rywalki przyjadą dobrze przygotowane i musimy je zatrzymać, dobrze broniąc rzuty za  trzy. Przez trzy kwarty to się nam udawało. Wykonaliśmy plan i cieszymy się ze zwycięstwa – komentował spotkanie trener Szewczyk.

Po szóstej kolejce Basket Ligi Kobiet Wisła jest wiceliderem z pięcioma zwycięstwami i porażką. Liderem pozostaje niepokonane Artego Bydgoszcz. Basket jest trzeci.

We wtorek krakowianki lecą do Hiszpanii na mecz trzeciej kolejki Euroligi. W środę o godzinie 20.30 zagrają z CB Avenida Salamanca. Po powrocie udadzą się do Poznania, gdzie w piątek zagrają z ostatnią w tabeli Eneą AZS (godzina 18.30).

Wisła Can-Pack Kraków – Basket 90 Gdynia 73:63 (21:14, 25:13, 20:17, 9:17)

Wisła: Rodriguez 20,  Greinacher 12, Labuckienė 11, Owczarzak 9, Antić 8, Parker 8, Ziętara 3, Reid 2.

Basket Gdynia: Copper 21, Aleksandravicius 15, Vitola 10, Jankoska 6, Skerović 6, Makurat 5, Kotnis 0, Podgórna 0, Morawiec 0, Jakubiuk 0, Rembiszewska 0.

Dwie wygrane z rzędu

Humory poprawiły się zawodnikom i kibicom R8 Basket. Beniaminek I ligi wygrał dwa ostatnie mecze, dzięki czemu awansował na czwarte miejsce w tabeli i do podium traci już tylko jedno oczko. W piątej kolejce zespół Rafała Knapa wygrał w Prudniku 84:67, a w weekend w hali AWF-u był lepszy od Kotwicy Kołobrzeg (87:62). W tym meczu świetnie spisał się Aleksander Załucki, który w 24 minuty zdobył 21 punktów.

Kolejny mecz w lidze R8 Basket rozegra 5 listopada w Krakowie z SKK Siedlce.

Pogoń Prudnik – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 67:84 (18:18, 8:30, 19:23, 22:13)

Pogoń: Bogdanowicz 12, Krajniewski 10, Prostak 10, Zieliński 10, Wielechowski 9, Strzelecki 8, Filipiak 4, Mordzak 2, Czyżewski 2.

R8 Basket: Hicks 31, J. Załucki 25, Stalicki 9, Renkiel 5, Malczyk 4, A. Załucki 3, Pełka 3, Kwiatkowski 2, Sasnal 2.

R8 Basket AZS Politechnika – Energa Kotwica Kołobrzeg 87:62 (22:12, 23:12, 27:24, 15:14)

R8 Basket: A. Załucki 24, Hicks 18, Malczyk 10, Pełka 9, Kwiatkowski 7, J. Załucki 7, Sasnal 6, Dłuski 6.

Kotwica: Przyborowski 21, Dzierżak 12, Grujić 10, Ł. Bodych 8, Suliński 5, P. Bodych 4, Ryżek 2.