W hali. Wisła przeszła obok meczu, Cracovia bliżej półfinału

To był dobry weekend dla krakowskich hokeistów, siatkarek i koszykarzy. Niezadowoleni są tylko kibice Wisły Can-Pack, które wysoko uległa w Lublinie Pszczółce.

U siebie znów lepsi

Comarch Cracovia potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, by zagrać w półfinale play-off. Po dwóch porażkach w Oświęcimiu mistrzowie Polski wrócili na swoje lodowisko i pokonali Unię 4:1. Strzelanie przy Siedleckiego zaczął Tomas Sykora, który pokonał bramkarza gości w 4. i 11. minucie. Bramkę kontaktową szybko zdobył Petr Tabacek, ale to było jedyne trafienie przyjezdnych. Cracovia przypieczętowała wygraną w trzeciej tercji golami Krystiana Dziubińskiego i Filipa Drzewieckiego. Przy 3:1 trener Unii zaryzykował i wycofał bramkarza. Pokerowa zagrywka tym razem się nie powiodła, bo chwilę później padła czwarta bramka dla Pasów.

W rywalizacji do czterech zwycięstw obrońcy tytułu prowadzą 3:2. Szóste spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 18 w Oświęcimiu.

W drugim nierozstrzygniętym ćwierćfinale JKH GKA Jastrzębie wygrał trzeci mecz z rzędu i jest blisko wyeliminowania TatrySki Podhale Nowy Targ. W półfinale są już GKS Tychy i Tauron HC GKS Katowice.

Ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi, mecz numer pięć:

Comarch Cracovia – Unią Oświęcim 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Bramki: Sykora (4., 11.), Dziubiński (49.), Drzewiecki (54., do pustej bramki) – Tabaczek (12.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 3:2 dla Cracovii

Trefl Proxima coraz wyżej

Coraz śmielej w ekstraklasie siatkarek poczynają sobie zawodniczki Trefla Proximy. Krakowianki wykorzystują serię meczów przed własną publicznością i w sobotę wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały 3:1 Pałac Bydgoszcz. Zadyszkę złapały tylko w trzecim secie, przegranym do 12. MVP rywalizacji została wybrana Ewelina Brzezińska, która zdobyła 17 punktów i atakowała z 47-procentową skutecznością.

Trefl Proxima zajmuje siódme miejsce w lidze ze stratą tylko jednego punktu do wyprzedzającej go Muszynianki Muszyna i z przewagą oczka nad BKS-em Bielsko-Biała, który rozgrał mecz mniej.

9 marca nasz zespół podejmie 11. w tabeli Legionovię.

Trefl Proxima Kraków – Pałac Bydgoszcz 3:1 (29:27, 25:17, 12:25, 25:18)

Trefl Proxima: Paszek 13, Clement 12, Pavan 15, Brzezińska 17, Łukasik 7, Talas 2, Kulig (libero) oraz Szymańska, Słonecka, Woźniak, Budzoń.

Pałac: Fojucik 5, Krzywicka 20, Mazurek 3, Misiuna 14, Różyńska 10, Maternia 10, Jagła (libero) oraz Fedusio, Kuligowska 4, Szczygioł 2, Nickowska (libero), Świder.

Za słabe na Pszczółkę

Wisła Can-Pack wysoko przegrała w Lublinie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Wicemistrzynie Polski były gorsze w każdej kwarcie. – Wyglądało to tak, jakby rywalkom bardziej zależało. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne starcie, ale my przeszliśmy obok meczu. Musimy porozmawiać, dlaczego tak się stało – mówi trener Krzysztof Szewczyk.

Wisła zajmuje czwarte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet z 34 punktami, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W środę zawodniczki czeka wyjazdowe spotkanie z Basket 90 Gdynia.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków  81:56 (20:15, 22:16, 21:13, 18:12)

Pszczółka: Ugoka 23, Fitzgerald 20, Butulija 18, Dorogobuzowa 7, Cebulska 7, Witkowska 4, Dobrowolska 2, Grygiel, Kędzierska, Mistygacz, Poleszak.

Wisła: Rodriguez 13, Reid 9, Ziętara 8, Parker 6, Radocaj 5, Labuckienė 4, Abdi 4, Greinacher 4, Suknarowska-Kaczor 3, Niedźwiecka.

Wygrana przed przerwą

Przed koszykarzami R8 Basket dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Spędzą ją w dobrych humorach, bo w sobotę pokonali Elektrobud-Investment ZB Pruszków 83:58. Goście mieli w składzie dwóch zawodników mierzących 208 centymetrów, ale beniaminek wyeliminował ich atuty.

Zespół Rafała Knapa zajmuje najniższe miejsce na podium. Może jednak z niego spaść, bo za tydzień pauzuje. Kolejne spotkanie krakowianie rozegrają 17 marca w Łańcucie.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – Elektrobud Investment ZB Pruszków 83:58 (20:14, 22:11, 18:13, 23:20)

R8 Basket: Dłuski 23, Malczyk 17, A. Załucki 11, Renkiel 10, Hicks 7, Pełka 6, Nowakowski 6, Baran 3.

Elektrobud Investment: M. Stopierzyński 15, Madziar 10, Jarakowicz 10, Cechniak 7, H. Stopierzyński 5, Ornoch 5, Paszkiewicz 3, Cetnar 3.