W hali. Wisła w półfinale, R8 przegrywa przed play-offami

Koszykarki Wisły Can-Pack będą walczyć o medal mistrzostw Polski, a koszykarze R8 Basket szykują się do decydującej batalii o ekstraklasę. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego swój mecz wygrał Trefl Proxima.

O finał z CCC

W ćwierćfinale wiślaczki mierzyły się z AZS-em Gorzów Wielkopolski. Dwa mecze u siebie wygrały pewnie (73:61 i 90:66), ale na wyjeździe rywalki postawiły im trudniejsze warunki. Do przerwy wicemistrzynie Polski przegrywały 13 punktami i ich awans po trzecim spotkaniu oddalał się. Po zmianie stron, a szczególnie w ostatniej kwarcie zdołały odrobić straty i wygrać z przewagą zaledwie jednego punktu – 85:84. Wisła zapewniła sobie wygraną 19 sekund przed końcem, dzięki dwóm celnym rzutom wolnym Leonor Rodriguez, która w spotkaniu zdobyła aż 30 punktów.

W półfinale podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się z CCC Polkowice, które w poprzedniej rundzie również 3:0 wyeliminowało Pszczółkę Lublin. Pierwsze spotkania zaplanowane są na 14 i 15 kwietnia w hali przy Reymonta.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Wisła CanPack Kraków 84:85 (24:13, 28:26, 19:20, 13:26)

AZS: Misiek 29, Pawlak 20, Szajtauer 14, Swords 13, Rytsikowa 13, Hurst 11, i Stelmach 1.

Wisła: Rodriguez 30, Parker 20, Reid 12, Labuckiene 7, Ziętara 4, Greinacher 4, Niedźwiedzka 4, Ziętara 4, Suknarowksa-Kaczor 2, Radocaj 2.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla Wisły i awans krakowianek.

Złe miłego początki

W 25. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima mierzył się u siebie z Impelem Wrocław. Krakowianki przegrały pierwszego seta 23:25, ale w kolejnych były lepsze od rywalek i zdobyły komplet punktów. 11 kwietnia, w ostatniej serii gier zespół Alessandro Chiappiniego zagra na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Jeżeli utrzyma szóstą pozycję, to w fazie play-off będzie walczyć z Eneą PTPS Piłka o piątą lokatę na koniec sezonu.

Trefl Proxima Kraków – Impel Wrocław 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:17)

Trefl Proxima: Pavan 19, Brzezińska 13, J. Łukasik 9, Talas 0, M. Łukasik 5, Clement 12, Kulig (libero) oraz Szymańska, Paszek 11, Budzoń 3.

Impel: Gierak 8, Murek 15, Chojnacka 12, Wołodko 1, Gałucha 15, Łozowska 2, Stenzel (libero) oraz Trojan 3.

Ostrzeżenie przed play-offami

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego I ligi koszykarzy R8 Basket uległ po dogrywce jednej z najgorszych drużyn w stawce – Nysie Kłodzko –  90:92. W 32 meczach krakowianie uzbierali 54 punkty i zajęli czwarte miejsce. Przed nimi walka o ekstraklasę. Na początek ich rywalem będzie piąty GKS Tychy.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 92:90 (19:16, 23;24, 23:17, 14:22, d. 13:11)

Nysa: Stępień 24, Kowalski 15, Rutkowski 12, Jodłowski 11, Kulon 10, Wojciechowski 6, Sanny 4, Kasiński 4, Malona 3, Lipiński 3, Kliniewski 0.

R8: Pełka 23, Hicks 16, Baran 14, Malczyk 13, A. Załucki 9, J. Załucki 8, Dłuski 5, Renkiel 2, Stalicki 0.