W Kraków Arenie zadebiutuje nowa dyscyplina

Działająca od prawie pięciu lat hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach gościła największe imprezy sportowe, koncerty, różnego rodzaju konferencje i spotkania. Na przełomie lutego i marca w Tauron Arenie Kraków zadebiutuje jeździectwo. Pula nagród Cavaliada Tour wyniesie 300 tysięcy złotych.

Między 28 lutego a 3 marca Kraków będzie gospodarzem jednej z eliminacji Cavaliady, międzynarodowych zawodów jeździeckich. Zawody obecnej edycji odbyły się już w Poznaniu i Lublinie. Finał zaplanowany jest na 7–10 marca w Warszawie.

Zawodnicy będą rywalizować w czterech konkurencjach: skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżanie i powożenie. Pierwszego dnia publiczność zobaczy Potęgę Skoku, podczas której zawodnicy będą próbowali pobić rekord 220 centymetrów w skoku przez mur ustanowiony przez Thomasa Kleisa z Niemiec. Dzień później kobiety zmierzą się z mężczyznami w ramach Venus vs Mars. W Kraków Arenie zobaczymy również dzieci na kucach w ramach Cavaliada Future.

Małopolska reprezentacja

Jesienią Zarząd Infrastruktury Sportowej podpisał z organizatorami zawodów umowę, w ramach której za świadczenia promocyjne miasto zapłaciło 300 tysięcy złotych.

– Dla naszego sportu to wielkie święto – mówi Michał Ziębicki, wiceprezes Małopolskiego Związku Jeździeckiego i jeden z zawodników, którego zobaczymy w Krakowie. Umiejętności zaprezentuje także jego żona Anna Szary Ziębicka (oboje klub KJK Szary Michałowice) i Jarosław Koziarowski z WLKS Krakus Swoszowice.

Nasz rozmówca wskazuje, że małopolskie jeździectwo idzie do przodu, otwierane są nowe stajnie. – Po frekwencji na obozach widać, że młodzież ciągnie do tej dyscypliny – mówi.

Rozeszły się wszystkie karnety, które trafiły do sprzedaży. Najdroższe bilety są na sobotnie zawody. Lepiej kupić je przez internet, gdyż w kasie organizatora zapłacimy 20 złotych więcej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne