W Krakowie przybywa nowoczesnych obiektów sportowych [VIDEO]

Dziś lekcje wychowania fizycznego nie kojarzą się już z małymi, zaniedbanymi salami i ciasnymi szatniami. Dwie krakowskie szkoły właśnie wzbogaciły się o nowoczesne hale sportowe. Miasto stawia również na budowę krytych basenów.

Liczby mówią same za siebie. Nawet nie licząc kosztów utrzymania bieżącego, Kraków jest liderem wśród miast kładących nacisk na rozwój inwestycji sportowych. Warto dodać, że nie są tu brane pod uwagę wydatki na budowę i eksploatację Tauron Areny.

W 2014 roku na same inwestycje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przeznaczył 43,8 mln złotych. Rok później była to kwota o 2,5 mln mniejsza, ale już w 2016 roku budżet na ten cel wzrósł do ponad 50 mln złotych. 2017 rok to rekordowe 66,8 mln złotych na inwestycje. Do tego wszystkiego należy doliczyć ponad 7 mln zł, które zostały przeznaczone na remonty istniejącej bazy sportowej.

W poniższym materiale video Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie opisuje niedawno oddane inwestycje i zapowiada basenową ofensywę w mieście.

 

W Krakowie przybywa nowoczesnych obiektów sportowych [VIDEO] from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne