W niedzielę pierwszy mecz Juvenii u siebie. Wcześniej zgrupowanie

fot. Marta Jarecka/materiały prasowe

31 marca o godzinie 15 Smoki powalczą z Lechią Gdańsk o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Rugbyści Juvenii mają za sobą nieudaną inaugurację. 16 marca pojechali do Siedlec i trzecia drużyna poprzedniego sezonu pokonała ich 41:0 (15:0)

– Warunki fizyczne odegrały tu kluczową rolę. Nam w składzie brakuje dwóch zawodników młyna, którzy potrafiliby łamać linię obrony rywala. Brakuje nam siły przebicia. Trudno jest się bronić przez 80 minut, bo defensywa jest dużo bardziej wyczerpująca – mówił po meczu trener Konrad Jarosz.

W niedzielę na drodze Smoków stanie Lechia Gdańsk, która na inauguracji pokonała Skrę Warszawa 32:26.

Uczą się od najlepszych

– Mecz z Lechią będzie mieć bardzo duże znaczenie w kontekście skróconego sezonu Ekstraligi. Gramy po raz pierwszy w tym roku przed własną publicznością, a przeciwnik jest bardzo wymagający, więc dobry występ z pewnością pomoże zbudować pewność siebie na kolejne rundy – uważa Jaroz.

Spotkanie poprzedzi dwudniowe zgrupowanie w Myślenicach, podczas którego z zespołem będzie pracować dwóch zagranicznych szkoleniowców. To Conrad Boshoff z RPA – kraju dwukrotnych mistrzów świata oraz Iestyn Thomas z Walii – tegorocznych zdobywców wielkiego szlema w Pucharze Sześciu Narodów.

Krakowanie będą mieli do dyspozycji niemal pełny skład. Rehabilitację po zerwaniu ścięgna Achillesa kończy jeszcze Carlos Canizales, ale do zespołu dołączy grający na co dzień w Belgii Adam Grabski. Bez wątpienia będzie to duże wzmocnienie pierwszej linii młyna, która w starciu z gdańszczanami będzie musiała wziąć na swoje barki sporą presję ze strony rywala.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne