W tym roku bez Memoriału Wagnera. Wiadomo już, kiedy kolejna edycja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2021 roku w Krakowie. Będzie generalnym sprawdzianem biało-czerwonych przed igrzyskami w Tokio. Polacy swój pierwszy mecz w Japonii rozegrają już 24 lipca 2021 roku.

– Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie, szukaliśmy niestandardowych pomysłów – mówi Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

– Uznaliśmy jednak, że w tym roku nie ma warunków, by impreza się odbyła. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, to oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie – podkreśla. Stąd decyzja, by XVIII edycję przełożyć na przyszły rok, który znowu ma być rokiem olimpijskim.

Byłoby już po

Przypomnijmy, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera miała się odbyć w krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Polska, Argentyna, Iran oraz Tunezja – tak wyglądała lista uczestników. O zwycięstwo miały rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Niestety, w związku z epidemią impreza w takim kształcie i terminie stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele miasta deklarują gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w 2021 roku. – Kraków zawsze z radością gości najlepszych, siatkarskich kibiców na świecie. Mamy nadzieję, że w nowym terminie nie będziemy już rozmawiali o pandemii, a skupimy się tylko na fantastycznych emocjach sportowych oraz naszym pięknym mieście – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Co z kupionymi wejściówkami?

Kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2021 roku. Firma Eventim będzie też dokonywać zwrotów, o ile kibice tak zdecydują, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

comments powered by Disqus