W tym roku skończy 10 lat. Zobacz stadion Cracovii od środka [NOWE ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

25 września tego roku minie dekada od uroczystego otwarcia stadionu Cracovii przy ulicy Kałuży. W czasie ferii klub organizuje bezpłatne zwiedzanie obiektu. Wybraliśmy się na jedną z takich wycieczek.

Budowa poszła bardzo sprawnie i po 14 miesiącach obiekt z biało-czerwonymi krzesełkami był gotowy. Koszt inwestycji wyniósł około 160 milionów złotych. Uroczyste otwarcie odbyło się 25 września 2010 roku, podczas meczu Cracovia–Arka.

Obiekt Pasów jest jednym z ładniejszych w kraju, za co wielokrotnie był nagradzany. Odbyły się na nim mecze młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku (włącznie z finałem). Grała tam także reprezentacja Polski za kadencji Waldemara Fornalika. 4 czerwca 2013 roku Polacy pokonali w meczu towarzyskim Liechtenstein 2:0. Głównym wydarzeniem było pożegnanie z kadrą Jerzego Dudka.

Jesienią 2016 roku w eliminacjach do mistrzostw świata zmierzyły się tam Ukraina i Kosowo. We wrześniu obiekt będzie główną areną mistrzostw Europy w ampfutbolu. 13 września w meczu otwarcia zagrają Polska i Ukrarina. Finał odbędzie się tydzień później.

Z okazji zimowych ferii Cracovia zorganizowała w pierwszym tygodniu bezpłatne zwiedzanie stadionu. Zainteresowanie było na tyle duże, że poznać obiekt od środka będzie można także od 3 do 7 lutego.

„Trzeba się pojawić pod pomnikiem Józefa Kałuży o godzinie 11. Będzie tam na was czekał nasz przewodnik, który oprowadzi wszystkich zainteresowanych po zakamarkach naszej „Ziemi Świętej”. Każda z osób, uczestniczących w naszych wycieczkach, będzie mogła również zdobyć nagrody. Wśród nich między innymi bilety na pierwszy wiosenny mecz, podczas którego Pasy zmierzą się z Lechem Poznań” – informuje Cracovia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec