Walka z błotem, wodą i przeszkodami, czyli Runmageddon w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

Uczestnicy weekendowego wydarzenia pokonywali błotniste trasy, wody zalewu Kryspinów i mordercze konstrukcje. Wyścigi odbywały się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a kibice dopingowali wszystkich uczestników w starciu z przeszkodami.

Dwudniowy Runmageddon Kraków zgromadził na linii startu niespełna 6500 dorosłych uczestników oraz prawie 1400 dzieci i młodzieży. Jak zapewniają organizatorzy, pogoda była sprzyjająca zarówno dla uczestników, jak i przybyłych kibiców ekstremalnego biegu. Pierwszego dnia śmiałkowie stanęli przed zadaniem pokonania formuły Rekrut, 6-kilometrowego dystansu z ponad 30 przeszkodami, a także 3-kilometrowej formuły z ponad 15 przeszkodami.

Nowością tegorocznej edycji krakowskiego wydarzenia był bieg Nocny Rekrut, który wystartował o 20.45 jedynie przy świetle latarek i pochodni. – Było pięknie aczkolwiek mokro. Ale po to właśnie tu przyszliśmy. Udało się, pokonaliśmy Rekruta, cali zabłoceni, mokrzy dotarliśmy na metę, czując mega radość i satysfakcję – opowiada Paweł, jeden z uczestników.

Seria Elite – najlepsi z najlepszych

Zarówno sobotnią formułę Rekrut, jak i niedzielną Classic rozpoczynał start serii Elite, czyli profesjonalnych biegaczy przeszkodowych, dla których Runmageddon to nie tylko frajda, ale przede wszystkim prawdziwa, sportowa rywalizacja. Pierwszego dnia najlepszymi okazały się po kolei: Edyta Baluta, Alicja Jasińska oraz Iza Wysłuch. Wśród mężczyzn: Tomasz Krawczyk, Sebastian Kasprzyk i Dmytro Selianin. Najlepszą drużyną na dystansie 6 kilometrów była Husaria Race Team.

W niedzielę najszybciej 12 kilometrów pokonały Katarzyna Baranowska, Kinga Bielec i Marta Sprawka. Z mężczyzn najszybszy był Tomasz Krawczyk, tuż za nim Mateusz Salamon, a następnie Dawid Hajnos. W klasyfikacji drużynowej triumfował zespół OCR Podhalańskie Dziki.

Zapowiedź nowego wyzwania

Podczas krakowskiego wydarzenia organizatorzy ogłosili nową edycję ekstremalnego biegu z przeszkodami Runmageddon Silesia JSW S.A., który odbędzie się w weekend (31.08–1.09) w Kopalni Węgla Kamienne Knurów – Szczygłowice.

Podczas górniczej edycji uczestnicy lubiący prawdziwe kondycyjne wyzwania będą mogli wziąć udział w zupełnie nowej formule „Bieg 12h”, czyli 12-godzinnym biegu po 12-kilometrowej trasie najeżonej 50 przeszkodami. W starciu wygra ten, kto w trakcie dwunastu godzin zrobi najwięcej okrążeni po trasie formuły.

Krakowska edycja zakończona, a kolejna tym razem w podwarszawskim Nadarzynie, startuje już w weekend 25–26 maja br. Tydzień później Runmageddon wraca do parku Kolibki w Gdyni, by za kolejne dwa tygodnie, w dniach 22–23 czerwca po raz pierwszy zawitać w Country Park Pod Gajem, w okolicach Poznania.

W lipcu ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie się w Gliwicach (6–7.07), a w sierpniu: w Szczecinie i Łodzi. Więcej szczegółów można znaleźć na www.runmageddon.pl.

comments powered by Disqus