Ważny komunikat Wisły Kraków. Nie wszyscy wypożyczeni wracają do treningów

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Dziś (17 czerwca) w Myślenicach trener Kazimierz Moskal po raz pierwszy spotka się z drużyną, która o godzinie 16 wyjdzie na trening. Krakowski klub poinformował o decyzjach w sprawie zawodników, którzy w ostatnim czasie przebywali na wypożyczeniach.

Wisła poinformowała, że do treningów przystąpią zawodnicy: bramkarz Mikołaj Biegański (w ostatnich miesiącach wypożyczony do San Jose Earthquakes), pomocnik Enis Fazlagić oraz skrzydłowi Mateusz Młyński i Piotr Starzyński (wszyscy grali w Górniku Łęczna). Z bramkarzem Patrykiem Letkiewiczem (ostatnio Wieczysta Kraków), z napastnikiem Kacprem Chełmeckim, obrońcą Arkadiuszem Ziarką (Stal Stalowa Wola) oraz z obrońcą Kacprem Skrobańskim (Wieczysta Kraków) klub będzie prowadził rozmowy o ich przyszłości.

20 czerwca wiślacy wyjadą na dziewięciodniowe zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej. Od 24 do 28.06 relacje z obozu przeczytacie na LoveKraków.pl.

Losowanie europejskich pucharów. Na kogo trafi Wisła Kraków?

Nadal nie został ustalony termin spotkania o Superpuchar, w którym Wisła, jako zdobywca Pucharu Polski, powinna się zmierzyć na terenie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. Wiele wskazuje na to, że zespoły Adriana Siemieńca i Kazimierza Moskala spotkają się dopiero jesienią. 

Pierwszy mecz o stawkę, który jednocześnie będzie formą przygotowań do rywalizacji w I lidze, Biała Gwiazda rozegra 11 lipca. Czeka ją wtedy pierwsza odsłona rywalizacji w I rundzie eliminacji Ligi Europy (rewanż tydzień później). Losowanie odbędzie się w szwajcarskim Nyonie we wtorek 18 czerwca o godzinie 15. Biała Gwiazda będzie rozstawiona i może trafić na IF Elfsborg (Szwecja) Corvinul Hunedoara (Rumunia), Botew Płowdiw (Bułgaria), Zira FK (Azerbejdżan), MFK Rużomberok (Słowacja) lub Llapi Podujeve (Kosowo).

Losowanie II rundy odbędzie się dzień później, 19 czerwca. W przypadku awansu krakowianie mogą się zmierzyć z uznanymi markami: Ajaksem (Holandia), Bragą (Portugalią) Trabzonsprem (Turcja) lub Molde FK (Szwecja), Sheriffem Tiraspol (Mołdawia), Rapidem Wiedeń (Austria), Rijeką (Chorwacja), Cercel Brugge (Belgia), Mariborem (Słowenia). Gdy odpadną, pozostaną w europejskich rozgrywkach i trafią do II rundy eliminacji Ligi Konferencji.