Ważny sprawdzian Juvenii. Chce zdobyć Warszawę

Archiwum fot. mat. prasowe

Rugbyści Juvenii Kraków rozegrają w sobotę bardzo ważny mecz ze Skrą Warszawa, która powróciła do ekstraligi po długiej nieobecności i pierwszy raz w sezonie zagra przed własną publicznością. – Rywal jest w naszym zasięgu. Mierzymy się z beniaminkiem i jesteśmy faworytem – mówi zawodnik krakowskiej drużyny Maciej Sokołowski.

Juvenia i Skra przegrały pierwsze mecze. Smoki uległy w Lublinie Budowlanym 11:31, a Skra przegrała w Sopocie z Ogniwem 0:62. Sobotnie starcie (początek o godzinie 14) pozwoli jednej z drużyn sięgnąć po pierwsze punkty i tym samym wzmocnić swoją pozycję na starcie rozgrywek.

– To dla nas bardzo ważny mecz, bo rywal jest w naszym zasięgu. Co więcej oni są beniaminkiem, a my gramy już dłużej w ekstralidze, więc przystępujemy do spotkania w roli faworyta i chcemy się z niej wywiązać – zapowiada Maciej Sokołowski.

Sajdak kontra byli koledzy

Mecz będzie mieć też wymiar personalny. W barwach stołecznej drużyny zagra Jakub Sajdak, rugbista pochodzący z Krakowa, który przez lata występował w Juvenii.

– Obecność Kuby po przeciwnej stronie tylko dodaje pikanterii. To nasz dobry kolega, a mój przyjaciel, jednak mimo to nie może liczyć na taryfę ulgową – podkreśla jeden z bardziej doświadczonych zawodników Juvenii.

Sajdak twierdzi, że będzie podwójnie zmotywowany na ten wyjątkowy dla niego mecz. Zagra przeciwko zespołowi, w którym bardzo dobrze zna każdego zawodnika. – Od tygodnia wymieniamy się wiadomościami i dlatego tym bardziej zależy mi na zwycięstwie. Wiem, że w innym wypadku, nie uniknę złośliwych komentarzy – śmiał się rugbysta.

Juvenia do stolicy pojedzie w niemal najsilniejszym składzie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne