Wenezuelskie wzmocnienia Juvenii. Jeden napisał książkę o… Marsjanach

Leandro Narvaez, rugbysta i pisarz podczas promocji książki fot. YouTube

Walcząca w ekstralidze rugby krakowska Juvenia ściągnęła trzech nowych zawodników. Dwóch z nich to Wenezuelczycy, których sztab szkoleniowy wypatrzył podczas czerwcowego Krakow Rugby Festival. Szeregi Smoków zasilił również zawodnik pierwszej linii młyna z Ukrainy, który dodatkowo poprowadzi treningi rugby dla ukraińskich uczniów Szkoły Marcina Gortata.

Człowiek wielu talentów i wschodząca gwiazda

W ostatni weekend do Krakowa dotarło dwóch nowych rugbistów Juvenii Kraków, których klub sprowadził z Wenezueli. Podczas czerwcowego Krakow Rugby Festival w stolicy Małopolski gościła wenezuelska drużyna Orchideas Negras. Sztab szkoleniowy Juvenii wypatrzył wówczas na boisku wyróżniającego się wiązacza i rozpoczął rozmowy.

Leandro Narvaez to człowiek wielu talentów. Na Twitterze przedstawia się jako pisarz, wykładowca, coach, nauczyciel przedmiotów humanistycznych i oczywiście rugbysta. W 2016 roku Narvaez napisał książkę pod tytułem „Todos los marcianos son iguales” (Wszyscy Marsjanie są tacy sami).

W Polsce nie będzie się czuł się samotny. Nad Wisłę przyjechał z nim młodszy kolega Nestor Aguirre, który w ojczyźnie nazywany jest wschodzącą gwiazdą wenezuelskiego rugby. 22-latek gra na pozycji łącznika ataku. Ma już za sobą występy w pierwszej reprezentacji, między innymi w starciu z wysoko notowaną w rankingu światowej federacji Argentyną.

Weryfikacja w lidze

– Obaj gracze występują na kluczowych pozycjach i wierzę, że wzmocnią drużynę swoim doświadczeniem. Leandro i Nestor muszą w tej chwili przede wszystkim zaaklimatyzować się w nowym miejscu i wejść w drużynę. Na boisku sprawdzą się już w najbliższy weekend, w wyjazdowym meczu z Budowlanymi Lublin – komentował trener Marek Odoliński.

Trzeci nowy zawodnik to Ukrainiec Wasyl Lazorenko. Młynarz występował dotąd w RK Chmielnicki. Do Krakowa przyjechał nie tylko by grać, ale również trenować 17-osobową ukraińską klasę w Szkole Marcina Gortata. Niewykluczone, że jego podopieczni będą mogli zasilić szeregi najpierw grup młodzieżowych, a potem pierwszej drużyny Smoków.

Jak wspomniał wyżej trener Odoliński, w weekend jego drużyna zagra w Lublinie. Budowlani zajmują szóste miejsce w lidze i mają 10 punktów. Smoki znajdują się na siódmej lokacie i mają cztery punkty mniej od najbliższych rywali.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne