Więcej siatkówki w 2020 roku

Polska-Brazylia. Memoriał Wagnera 2019

Nie tylko Memoriał Wagnera czeka na krakowian w 2020 roku. W maju w Tauron Arenie odbędą się mecze Ligi Narodów Siatkarzy. Miasto rozmawia także o współorganizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Przed mistrzami świata ważny rok. Podopieczni Vitala Heynena są już pewni występu w igrzyskach olimpijskich w Tokio, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Próbą generalną przed walką o medal olimpijski będzie XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Tauron Arena przyjmie uczestników tej imprezy po raz szósty w historii i piąty z rzędu.

Rywale biało-czerwonych nie są jeszcze znani, za to termin jest pewny od kilku miesięcy. Mecze z udziałem czterech drużyn będą rozgrywane od 9 do 11 lipca (czwartek–sobota).

W ubiegłym roku memoriał był jedyną siatkarską imprezą w Tauron Arenie. W tym roku siatkarze zagrają w niej także od 22 do 24 maja (piątek–niedziela). W pierwszym tygodniu Ligi Narodów zagramy z Serbią, Włochami i Słowenią.

Kolejne ME w Krakowie?

Na początku grudnia oficjalnie ogłoszono, że mistrzostwa Europy w 2021 roku zorganizują cztery kraje: Polska, Czechy, Estonia i Finlandia. W naszym kraju odbędzie się większość spotkań – 25 – w tym 15 pojedynków grupowych, cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały, a także mecz o trzecie miejsce i finał.– Prowadzimy rozmowy, by część spotkań odbyło się w Krakowie. Nic więcej nie możemy w tej chwili powiedzieć – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Polski Związek Piłki Siatkowej nie odpowiedział na nasze pytania o czas wyboru miast gospodarzy i rozmowy.

Kraków był już gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W 2017 roku w Tauron Arenie mistrzostwo świętowała Rosja, która 3:2 pokonała Niemcy. Polacy nie awansowali do ćwierćfinału. Pod Wawelem przegrali 0:3 baraż ze Słowenią.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne