Wiosenna Przemiana. Co dalej? Kontynuujemy zdrowe nawyki żywieniowe

Wiosenna Przemiana jej głównego bohatera zakończyła się sukcesem. Kuba jednak nie poprzestał na aktualnych wynikach i utrzymuje zdrową dietę.

Kuba wyjechał i urządza się w nowej rzeczywistości próbując również dostosować do niej swoje nawyki żywieniowe. Tym razem konsultacja nasza odbyła się telefonicznie.

Kuba zachował harmonogram posiłków i stara się nadal jeść regularnie, wypija też ponad 1,5 litra  wody mineralnej. Pojawiło się kilka utrudnień, z których najbardziej przeszkadzają mu:

-  brak dobrej jakości pieczywa

-  brak możliwości zjedzenia „na mieście” ponieważ dania, które mógłby wybrać niestety nie są dietetyczne

-  prawie każdy produkt jest sprzedawany w multipakach dlatego trudno mu kupić pojedynczą przekąskę np. owoc lub warzywo.

Jeśli chodzi o pieczywo, Kuba zamienił je na pożywną owsiankę, którą zjada codziennie na śniadanie z rożnymi dodatkami. Rozwiązanie bardzo mi się podoba gdyż różnorodność płatków i dodatków (mleka roślinne, owoce, orzechy, pestki, suszone owoce) jakie możemy zastosować do jej przygotowania sprawia, że posiłek za każdym razem może smakować inaczej i gwarantuje nam, że Kuby nie skusi białe, tostowe pieczywo.

W tej sytuacji poleciłam Kubie, że może on  korzystać z pieczywa typu Wasa i zrobić sobie miłą odmianę w postaci chrupiących kanapek na śniadanie.

Kolejne dwa problemy praktycznie „rozwiązują się” same poprzez wcześniejsze przygotowanie odpowiedniego posiłku czy owocu i zabrania go ze sobą w pojemnikach. Zawsze przekąskę czy nawet mały posiłek może stanowić preparat wysokobłonnikowy (Granulki Fibroki, Ciastka Peipakoa Bambou) popity wodą lub jogurtem naturalnym, który wysyci  nas na kilka godzin.  Po powrocie do domu trzeba zjeść lekki posiłek przypominający obiad, najlepiej na ciepło.

Wszystkie osoby, które wyjeżdżają na wakacje i w związku z tym maja obawy jak utrzymać dietę zapraszamy do naszego Centrum po specjalnie opracowane diety, zalecenia oraz suplementy, które zabezpieczą nas w przypadku gdy nie mamy  możliwości wyboru dietetycznego posiłku.

Dietetyk prowadzący mgr Aneta Morylcomments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne