Wisła chce zatrzymać piłkarza. Prosi kibiców o 300 tysięcy złotych

Marcin Wasilewski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biała Gwiazda poprosiła o wsparcie członków stowarzyszenia Socios Wisła. Potrzeba 300 tysięcy złotych, by zatrzymać w klubie Marcina Wasilewskiego.

Socios będą głosować do północy w piątek. Mają dwie możliwości – opowiedzieć się za przekazaniem klubowi środków potrzebnych do opłacenia kontraktu 39-letniego piłkarza lub być przeciwko.

Z prośbą do prężnie działającego stowarzyszenia, które pokryło już wiele wydatków klubu, zwrócił się przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Jażdźyński.

Pieniądze od Socios Wisła do klubu – po pozytywnej decyzji w głosowaniu – mają trafić w dwóch transzach po 150 tysięcy złotych. Pierwsza na początku rundy jesiennej, druga – na wiosnę 2020 roku. Kwota ma pokryć część nowej umowy byłego reprezentanta Polski.

Takich próśb klubu może być więcej w przypadku ważnych zawodników, których pozostanie jest priorytetem dla trenera Macieja Stolarczyka.

Jak wino

Marcin Wasilewski marzenie o grze dla Białej Gwiazdy spełnił jesienią 2017 roku. Najpierw podpisał kontrakt do końca sezonu 2017/2018, a później przedłużył go o rok. Mimo prawie 40 lat na karku imponuje formą i nadal może być filarem drużyny. W poniedziałek zagrał po krótkiej przerwie spowodowanej zabiegiem usunięcia łąkotki. W klubie są pod wrażeniem tempa, w jakim wrócił do pełni sił.

 

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne