Wisła gromi w sparingu. Pasy wygrywają z Ruchem

Wisła Kraków pokonała Kmitę Zabierzów 10:0 w swoim pierwszym meczu kontrolnym. Cracovia natomiast ograła na koniec zgrupowania w Trzebnicy Ruch Chorzów 3:1.

Miły początek

Kmita Zabierzów spotkania z Wisłą Kraków do udanych zaliczyć nie może. Piłkarze z Krakowa w swoim pierwszym sparingu zaaplikowali rywalowi aż 10 goli. Różnica między zespołem z ekstraklasy, a reprezentantem okręgówki była oczywista i bardzo widoczna na boisku.

Podopieczni Dariusza Wdowczyka strzelanie rozpoczęli już w 11. minucie. Po rzucie rożnym Adam Mójta dośrodkował piłkę w pole karne, a Krystian Kujawa głową posłał ją do siatki. Chwilę później młody obrońca Wisły zaliczył asystę przy golu Zdenka Ondraska.

Aż czterech wiślaków w starciu z Kmitą ustrzeliło dublet. Po dwa gole zdobyli Zdenek Ondrasek, Rafał Pietrzak, Rafał Boguski oraz debiutujący w barwach Białej Gwiazdy Mateusz Zachara. Po jednym trafieniu dołożyli Krystian Kujawa i Krystian Popiela.

Z Sobolewskim

Swój pierwszy sparing Wisła Kraków rozpoczęła z Radosławem Sobolewskim na ławce. Były zawodnik Białej Gwizdy wrócił na Reymonta po trzech latach spędzonych w Górniku Zabrze. Tym razem jednak nie będzie już pomagał kolegom na boisku, a będzie ich wspierał z ławki trenerskiej. Sobolewski w Wiśle grał w latach 2005-2013. W tym czasie czterokrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski.

AP Kmita Zabierzów – Wisła Kraków 0:10 (0:3)

Bramki: Kujawa (11.), Ondrasek (20., 31.), Zachara (46., 59.), Boguski (58., 68.), Pietrzak (73., 84.), Popiela (87.).

Wisła: Miśkiewicz (31. Buchalik, 60. Chorążka) – Kujawa (46. Żemło), Głowacki (46. Uryga), Sadlok (46. Cywka) – Popović (46. Drzazga), Brlek (46. Purcha) – Jović (46. Bartosz), Małecki (46. Boguski), Mójta (46. Pietrzak) – Brożek (46. Popiela), Ondrasek (46. Zachara).

Ostatni sprawdzian

Zespół Cracovii zgrupowanie w Trzebnicy zakończył w dobrych nastrojach. Podopieczni Jacka Zielińskiego ograli Ruch Chorzów 3:1. Dwie bramki padły w pierwszej połowie po strzałach Erika Jendriska.

Po zmianie stron trener Zieliński na boisko posłał mocno odmłodzony skład. W 65. minucie świetną sytuację na podwyższenie prowadzenia Cracovii miał Mateusz Wdowiak. Wychowanek Pasów zbyt długo zbierał się, by oddać strzał i ostatecznie trzecia bramka dla krakowskiego zespołu nie padła. Swoje sytuacje miał również Anton Karaczanakow, lecz to chorzowianie zdobyli kontaktowego gola i mieli okazje na wyrównanie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu na 3:1 ustawił Krzysztof Szewczyk.

Ruch Chorzów - Cracovia 1:3 (0:2)

Bramki: Hanzel (75.) - Jendriszek (24., 32.), Szewczyk (89.).

Cracovia: Sandomierski (46. Stępniowski) - Deleu (46. Pyrdek), Wołąkiewicz (46. Polczak), Litauszki (46. Sosnowski), Jaroszyński (16. Bejan) - Wójcicki (46. Wdowiak), Budziński (46. Lusiusz, 66. Pestka), Dąbrowski (46. Dimun), Cetnarski (46. Steblecki), 62. Jendrisek (46. Karaczanakow) - Vestenicky (46. Szewczyk).