Wisła jedzie do Sosnowca, czyli szalone pomysły na ustawienie obrony

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed czwartkowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec (godzina 20.30) sytuacja kadrowa Wisły jeszcze się pogorszyła.

Do gry nie jest zdolny ani jeden z siedmiu zawodników, którzy musieli opuścić poniedziałkowy mecz z Wisłą Płock. Dodatkowo za czerwoną kartkę wypada Łukasz Burliga, jeden z nielicznych zdrowych obrońców. Trener Maciej Stolarczyk na chłodno również uważa, że czerwona kartka dla tego piłkarza była kontrowersyjna. Decyzji sędziego nikt już jednak nie zmieni, a w czwartek ktoś musi wybiec na boisko.

Reprezentant U-16 w kadrze

Możliwe, że będziemy świadkami debiutu kolejnego młodego obrońcy, bo w kadrze znajdzie się Daniel Hoyo-Kowalski, który w lipcu skończy 16 lat. Czy Stolarczyk rzuci go na głęboką wodę i wystawi na środku obrony razem z Dawidem Szotem, który w ekstraklasie debiutował trzy dni temu?

Tego opiekun wiślaków nie chce zdradzać. Przyznaje jednak, że pojawia się wiele, często szalonych, pomysłów.

– Jest ich tyle, ilu jest ludzi w sztabie. Każdy szalony pomysł jest uzasadniony, gdy da cel pozytywny. Jesteśmy przygotowani i po meczu powiem, na ile ten pomysł był szalony, a na ile się powiódł – przyznał Stolarczyk.

Po zejściu z boiska Burligi do obrony został cofnięty Vullnet Basha i jest to jedno z rozwiązań na czwartkowy wieczór. Jednak zmiana pozycji Szwajcara spowoduje lukę w pomocy. Do tego Basha też nie jest zdrowy jak ryba – męczący sezon daje się mu we znaki.

Choć na wąską kadrę Białej Gwiazdy spadły ostatnio plagi egipskie, Stolarczyk nie załamuje rąk.

– Zespół musi sobie poradzić. Podoba mi się podejście doświadczonych zawodników, którzy wspierają młodszych – mówi trener dziesiątej drużyny Lotto Ekstraklasy.

W tym sezonie Wisła jeszcze nie wygrała z Zagłębiem. Przy Reymonta był remis 2:2, a kilka tygodni temu na swoim boisku rywal zwyciężył 4:3.

Umowa skrzydłowego

W środę profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni skrzydłowy Sławomir Chmiel. Umowa gracza drużyny Centralnej Ligi Juniorów wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywać przez dwa lata.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne