Wisła Kraków. Kilkadziesiąt osób będzie miało obniżone wynagrodzenia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 30 piłkarzy, sztab szkoleniowy, prezes i menedżerowie działu sportowego Wisły Kraków pisemnie dobrowolnie zrzekli się części wynagrodzeń.

Decyzja ta ma pozwolić ograniczyć negatywne skutki zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa i jest zgodna z podjętą przez radę nadzorczą Ekstraklasy SA uchwałą o redukcji wynagrodzeń.

„Zawodnicy i trenerzy solidarnie złożyli podpisy pod oświadczeniami, na mocy których zrzekli się połowy pensji do zakończenia sezonu lub do wznowienia rozgrywek. Redukcje te nie spowodują jednak spadku wynagrodzenia poniżej 10 tysięcy złotych w skali miesiąca. Podpisanie formalnych aneksów przewidziane jest na pierwszą połowę nadchodzącego tygodnia" – poinformował klub z ulicy Reymonta.

Za pokaz solidarności piłkarzom, trenereom, członkom sztabu i władzom klubu podziękował Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzroczej Wisły Kraków.

– Jest on tym bardziej spektakularny, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w czerwcu kończą się kontrakty aż jedenastu graczy objętych cięciami. Po raz kolejny otrzymujemy dowód, że w kryzysie kluczowe jest przywództwo, a nasz kapitan i jego koledzy z drużyny pokazują, iż Wisła Kraków to coś więcej niż klub! – powiedział Jażdżyński.

Trwa emisja akcji

Klub poinformował również, że zrobi wszystko, by ochronić pozostałych pracowników i w miarę możliwości uniknąć redukcji kadrowych.

– Zapowiedzieli, że na razie nie będzie cięć, otrzymujemy pełne wynagrodzenie – potwierdza nam jedna z osób pracująca w Wiśle.

Prezes Piotr Obidziński, który również zrezynował z części wynarodzenia, podkreśla, że przed klubem kolejny trudny czas. Jak mogą, Wisłę wspierają kibice. Do 13 kwietnia na stronie akcjewisla.pl trwa druga w historii emisja akcji. Dotąd udało się zebrać ponad dwa miliony złotych. Akcjonariusze mogą nabyć 42 800 akcji po 100 złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne