Wisła Kraków. Przedłużają się problemy człowieka od czarnej roboty

Fran Velez fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę piłkarze Wisły zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem. Trener Kiko Ramirez wciąż nie ma komfortowej sytuacji przy ustalaniu kadry meczowej. Największe problemy ma Fran Velez, który nie grał od końca sierpnia. Kontuzjowany jest taże inny drugi ze środkowych pomocników - Vullnet Basha.

Jedni wracają, drudzy wciąż walczą

Zacznijmy od dobrych informacji. Po długiej przerwie w sobotnim sparingu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (wygrana 1:0 po golu Rafała Boguskiego) kwadrans na boisku zagrał napastnik Zdenek Ondraszek. Nieco więcej minut otrzymał występujący na tej samej pozycji Marko Kolar, który po podpisaniu umowy z Wisłą również narzekał na kontuzję.

Z drobnymi skręceniami spotkanie w Myślenicach zakończyli Zoran Arsenić i Denys Bałaniuk. Większego pecha miał Vullnet Basha, który z boiska zszedł już w 22. minucie. Albańczyk ma problemy z mięśniem przywodziciela. Klub zapewnia jednak, że pod koniec tygodnia powinien wrócić do treningów. Czy zdąży na Śląsk? Trudno przesądzać.

Uraz tego piłkarza nie jest dobrą wiadomością, bo od ponad miesiąca z urazem zmaga się inny defensywny pomocnik - Hiszpan Fran Velez. To człowiek od czarnej roboty, przecinania akcji rywali i walki w powietrzu. W meczach, w których zagrał, pokazał się z bardzo dobrej strony. Ostatni raz wystąpił 26 sierpnia. W kolejnym meczu pauzował za kartki, a potem nasiliły się jego problemy z mięśniami brzucha. „Zmiana pourazowa rozcięgna prostego brzucha nie pozwala jeszcze na wznowienie treningów, lecz Hiszpan znajduje się pod opieką lekarzy” – informuje klub na stronie internetowej.

W piątek artroskopię kolana przeszedł Patryk Małecki. Skrzydłowy musi pauzować co najmniej miesiąc. – Po meczu z Jagiellonią Patryk zgłosił, że odczuwa mocny dyskomfort. To piłkarz, który jest ważną częścią naszego zespołu, ale badania wykazały, że operacja będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Postaramy się go jak najlepiej zastąpić i będziemy wyczekiwać jego powrotu – mówi trener Kiko Ramirez.

Indywidualnie trenuje Julian Cuesta. Do pracy z drużyną powracają Kamil Wojtkowski i Ze Manuel, którym sztab szkoleniowy stopniowo będzie zwiększał obciążenia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne