Wisła lepsza o jednego gola

KORESPONDENCJA Z WARKI. Po bramkach Krzysztofa Drzazgi i Rafała Boguskiego krakowianie pokonali w sparingu beniaminka I ligi Radomiaka Radom 2:1.

Początek meczu zdecydowanie należał dla Radomiaka, wiślacy praktycznie nie zagrażali bramce beniaminka I ligi. Próbowali grać piłką, ale brakował im pomysłu na utrzymywanie jej na połowie przeciwnika. Efektem była bramka Rafała Makowskiego, który z dystansu nie dał szans Michałowi Buchalikowi. 30-letni zawodnik jeszcze kilka razy musiał pokazać zwinność – zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy po uderzeniu Leandro.

Biała Gwiazda wyrównała pół godziny później po akcji Emmanuela Kumaha, którą strzałem z powietrza wykończył Krzysztof Drzazga. Z dystansu próbowali także Vukan Savicević i Vullnet Basha, ale ich próby albo były niecelne, albo lądowały w rękawicach brakarza gości.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna jedenastka – z testowanym prawoskrzydłowym Szymonem Stasikiem. Piłkarz Piasta Żmigród szybko mógł dać Wiśle prowadzenie po podaniu Michała Maka, ale piłka minęła bramkę. Po chwili pierwszą interwencją musiał się wykazać Kacper Chorążka, ale nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

Po przerwie mniej jakości

Zmiany spowodowały spadek jakości w Wiśle, szczególnie w środku pola. Piłka dwa razy minimalnie mijała słupek bramki Chorążki. W końcówce zespół z ekstraklasy zapewnił sobie zwycięstwo po efektownym i zaskakującym dla golkipera gości strzale Rafała Boguskiego.

Wiślakom w wygranej nie przeszkodził sędzia... z Radomia. Na początku meczu uwagi do jego pracy miał Marcin Wasilewski, najbardziej bojowo nastawiony wiślak. Po jednm przeciwnieniu na zawodniku krakowian Wasilewski lekko się wzburzył, co sędzia skwitował słowami "dziękuję za pomoc, ale dam sobie radę".

Na sparing do Warki przyjechali prokurent zarządu Wisły Piotr Obidziński i dyrektor działu skautingu Arkadiusz Głowacki oraz prezes Radomiaka, ekspert NC+ Sławomir Stempniewski. Wśród ponad 200 kibiców byli także redaktor Stefan Szczepłek i były selekcjoner Jerzy Engel.

Kolejny mecz krakowianie rozegrają w sobotę o godzinie 12 w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em, również beniaminkiem I ligi.

Wisła Kraków – Radomiak Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Drzazga (34.), Boguski (86.) – Makowski (11.).

Wisła: Buchalik (46. Chorażka) – Burliga (46. Niepsuj), Wasilewski (46. Hoyo-Kowalski), Klemenz (46. Janicki), Grabowski (46. Pietrzak) – Basha (46. Szot), Plewka (46. Boguski) – Drzazga (46. Stasik), Savicević (46. Wojtkowski), Kumah (46. Mak) – Brożek (46. Bałaniuk).