Wisła prosi miasto o raty

fot. Filip Radwański/LoveKraków.pl

Klub chce w 24 ratach uregulować należność za wynajem stadionu w pierwszym półroczu tego roku. We wtorek wniosek Wisły mają opiniować radni z komisji budżetowej.

Termin zapłaty minął kilka tygodni temu. Zaległa faktura jest ostatnią wystawioną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej na podstawie trzyletniej umowy, która wygasła 30 czerwca. Klub nie jest w stanie zapłacić całej kwoty (około 1,5 miliona złotych), więc prosi miasto o rozłożenie długu aż na 24 raty. Na posiedzenie komisji zaproszony został Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

2016

Niemal dokładnie dwa lata temu klub z ulicy Reymonta złożył podobny wniosek, ale chodziło o znacznie większe zaległości, bo aż o 4,5 miliona złotych (również 24 raty). Po pozytywnej opinii radnych porozumienie z Wisłą zawarł Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Klub przestał jednak wpłacać ustalone kwoty w terminie i sprawa trafiła do sądu.

Urząd przypominał o tym, gdy przed obecnym sezonem postanowił nie przedłużyć Wiśle umowy z powodu wielomilionowych zaległości. Niewiele brakowało, a spełniłby się czarny scenariusz i Biała Gwiazda musiałaby zacząć rozgrywki na innym stadionie.
REKLAMA

Ostatecznie wypracowane zostało porozumienie i dług Wisły wobec ZIKiT-u miastu będzie spłacać Ekstraklasa SA z puli dla klubu m.in. z tytułu praw mediowych. Pod koniec sierpnia ZIS podpisał z klubem dwie umowy na dzierżawę stadionu na mecze ekstraklasy i Pucharu Polski oraz na wynajem biur, magazynów i innych pomieszczeń. Wisła ma obowiązek płacić za stadion najpóźniej na 48 godzin przed planowanym rozegraniem meczu, a w przypadku drugiej umowy – z góry do dziesiątego dnia miesiąca.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne