Wisła przegrała sparing, ale za to jedzie do Turcji [ZDJĘCIA]

Swój drugi sparing Wisła Kraków przegrała, ulegając Garbarni Kraków 2:3. Dzięki tajemniczemu sponsorowi krakowianie we środę udadzą się na zgrupowanie do tureckiej Antalyi, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne.

W meczu od pierwszej minuty zagrał Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski wystąpił w roli kapitana zespołu. Mimo iż od początku był aktywny, piłka do siatki w 9. minucie wpadła po asyście testowanego Lucasa Guedesa (to syn Clebera, byłego piłkarza Wisły, który kiedyś był już w kadrze krakowian), a skierował ją tam Krzysztof Drzazga. Po początkowej dominacji gospodarzy, gra nieco się wyrównała. Tuż przed przerwą Michała Buchalika pokonał Patryk Serafin.

Po przerwie Garbarnia zdołała objąć prowadzenie, co wyraźnie pozwoliło jej rozwinąć skrzydła. W 66. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Wojciech Wojcieszyński. W końcówce Wisła rzuciła się do odrabiania strat. Na dziesięć minut przed końcem gola kontaktowego zdobył Kamil Wojtkowski. Mimo że Łukasz Burliga i Daniel Morys szukali wyrównującego trafienia, nie zdołali po raz trzeci w tym meczu pokonać bramkarza Brązowych.

Zmiana planów

Wisła zmieniła swoje najbliższe plany na okres przygotowawczy. – Z Puszczą Niepołomice zagramy we wtorek. Stal Mielec musieliśmy przeprosić, ponieważ znalazł się ktoś, kto pokryje koszty naszego wyjazdu. We środę wylatujemy na tygodniowy obóz do Turcji. Będziemy mieć tam lepsze warunki do trenowania. W sobotę rozegramy tam też dwa sparingi. Decyzje o naszym wyjeździe zostały podjęte wczoraj wieczorem i dziś rano. Cieszę się, ponieważ mamy coraz trudniejsze warunki do treningu. Ze względu na pogodę nie możemy zrobić jednostek taktycznych, które w cieplejszym klimacie będą mogły zostać wykonane – powiedział trener Maciej Stolarczyk.

W zgrupowaniu weźmie udział 25-26 zawodników. Do Turcji krakowianie polecą z Berlina, do którego dojadą autokarem. Szkoleniowiec nie podał, z kim zmierzą się jego podopieczni. Zdradził jedynie, że będą to drużyny z Bułgarii i Niemiec (niższa liga). Do kraju wiślacy wrócą 30 stycznia.

Ruchy kadrowe

Z krakowskim zespołem pożegnali się Jesus Imaz i Martin Kostal. W rundzie wiosennej reprezentować będą barwy Jagiellonii Białystok. Budżet Wisły zostanie zasilony o około 3 mln zł, a do drużyny dołączy również Lukas Klemenz. – Pracowałem z nim w reprezentacji młodzieżowej. Znam jego podejście do pracy i uważam, że taki zawodnik się nam przyda – zaznaczył opiekun Białej Gwiazdy. Los Imaza i Kostala najprawdopodobniej podzieli Tibor Halilović. – Według mojej wiedzy ma inne oferty i do nas nie wróci – wyjawił szkoleniowiec.

Z zespołem zdecydował się zostać na kolejne 1,5 roku Marko Kolar, jednak mimo to Wisła ma niedobór zawodników. – Szukamy graczy, by uzupełnić skład. Musimy się wzmocnić, ponieważ najzwyczajniej w świecie mamy wąską kadrę. Takie są realia. Klub musiał sprzedać część zawodników, abyśmy mogli funkcjonować. Czeka nas wiele pracy. Żyjemy intensywnie. Codziennie pojawia się coś nowego – zauważył trener Stolarczyk.

Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3 (1:1)

Bramki: Drzazga (9.), Wojtkowski (80.) – Serafin (45.), Krykun (50.), Wojcieszyński (66.)

Wisła: Buchalik (46. Lis) - Korczyk (46. Pietrzak), Hoyo-Kowalski (46. Laskoś), Wasilewski (46. Świątko), Palcić (46. Burliga) - Słomka (46. Wojtkowski), Szot (46. Moskiewicz), Plewka (46. Basha), Błaszczykowski (46. Morys) - Lucas Guedes (72.  Kasia), Drzazga (46. Malik).

Garbarnia: Cabaj (46. Nowak) - Piszczek (46. Gawle; 84. Kowalski), Garzeł (46. Mruk), Kalemba (46. Czekaj), Górecki (46. Pyciak) - Wójcik (46. Kostrubała), Włodyka (46. Masiuda), Lech (46. Słoma), Serafin (46. Wojcieszyński), Kiebzak (46.  Feliks) - Ogar (46. Krykun).