Wisła przejmie zawodników Adwokacika. Nowy rozdział w historii klubu

W tym tygodniu klub z ulicy Reymonta ma oficjalnie ogłosić, że wchodzi w sport elektroniczny. Sekcję e-sportu ma finansować nowy sponsor, który wesprze również drużynę piłkarską.

W świecie e-sportu od kilku dni nie brakuje plotek o przejęciu zawodników Adwokacika przez 13-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej. W ostatnim rankingu Counter-Strike Global Offensive Adwokacik zajął 47. miejsce i był czwartą polską siłą w klasyfikacji. Białą Gwiazdę mają reprezentować SZPERO, mynio, morelz, kaper i jedqr.

„Zakontraktowanie istniejącego już składu o dość dużej renomie na rynku byłoby dobrą strategią dla Wisły. Adwokacik należy do jednych z lepszych drużyn w naszym kraju. Ostatnim sukcesem drużyny »SZPERA« był awans do fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski” – czytamy na branżowej stronie esporter.pl.Sekcję ma finansować nowy sponsor, o czym w ubiegłym tygodniu poinformował wiceprezes Piotr Obidziński. – Sponsor będzie finansował działalność tej sekcji, ale również w części będzie sponsorem klubu piłkarskiego. Jak na skalę naszego klubu, będzie to bardzo duża umowa – zdradził Obidziński w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Według twitterowego profilu „polish leaks”, który słynie z zakulisowych informacji o sporcie elektronicznym, sponsorem może być All In! Games.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne