Wisła sprzeda kolejnego obrońcę

Boban Jović fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Tureckie media od wtorku informują, że lada dzień zawodnikiem Bursasporu ma zostać prawy obrońca Białej Gwiazdy – Boban Jović.

W ubiegłym tygodniu krakowianie sprzedali do Chin Richarda Guzmicsa. Zanosi się, że w najbliższych dniach dokona się kolejny transfer z klubu. Bursaspor, piąta drużyna tureckiej ekstraklasy, jest krok od ściągnięcia 26-letniego Bobana Jovicia. Turcy będą musieli Wiśle zapłacić za Słoweńca, bo ten ma ważną umowę z Białą Gwiazdą. Kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2017 roku, ale Wisła zdążyła już skorzystać z opcji przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Jović trafił do Krakowa zimą 2015 roku z NK Olimpija Lublana. Dzięki dobrej grze trafił do seniorskiej reprezentacji Słowenii. W ekstraklasie wystąpił 61 razy i strzelił jednego gola. W ostatnich miesiącach było widać, że obecna sytuacja Wisły nie do końca go satysfakcjonuje. – Nie chcę walczyć o utrzymanie. Chciałbym, aby klub zagwarantował, że będziemy grać w pucharach i walczyć o mistrzostwo Polski – mówił pod koniec listopada w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne