Wisła wylosowała wymarzonego rywala

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Grecki Olympiakos Pireus stanie na drodze Wisły Can-Pack Kraków do fazy grupowej Euroligi. Losowanie par eliminacyjnych odbyło się w czwartek w Monachium. Krakowianki były rozstawione.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 9 października w Grecji, a rewanż trzy dni później w hali przy ulicy Reymonta 22 o godzinie 18.30. Drużyna, która w dwumeczu zdobędzie więcej małych punktów trafi do grupy B Euroligi, w której znajdą się Dynamo Kursk (Rosja), Fenerbahçe SK (Turcja), Uniqa Sopron (Węgry), CB Avenida Salamanca (Hiszpania), Hatay BB (Turcja), Flammes Carolo Basket (Francja) oraz zwycięzca pary Umana Reyer Venezia (Włochy) – TTT Rīga (Łotwa). Przegrany, na pocieszenie, zagra w fazie grupowej EuroCupu.

Olympiakos jest mistrzem Grecji. W ubiegłym sezonie drużyna wygrała wszystkie 26 ligowych meczów. Rywalki Białej Gwiazdy występowały też w EuroCupie, gdzie odpadły w rywalizacji o najlepszą ósemkę.

– Z drużyn, które mogłyśmy wylosować Olympiakos wydaje się najłatwiejszym rywalem. Przed meczami nie możemy się jednak nastawiać, że będzie to „spacerek”. W Grecji są specyficzne hale, specyficzny klimat – mówi Magdalena Ziętara, kapitan Białej Gwiazdy.

REKLAMA

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne