Wisła zagra z wicemistrzem Francji. Latem obóz w Myślenicach

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Krakowianom nie udało się zakwalifikować do eliminacji europejskich pucharów, ale znana marka przyjedzie latem na stadion przy ulicy Reymonta. Tuż przed startem sezonu podopieczni Joana Carrilli zmierzą się z AS Monaco.

Klub od kilku miesięcy szukał rywala w pięciu najmocniejszych lig w Europie, z którym mógłby zagrać sparing. Ostatecznie padło na AS Monaco, wicemistrza Francji, w którym występuje reprezentant Polski Kamil Glik. Niedługo oba kluby podpiszą umowę na organizację spotkania. Jako pierwsi poinformowali o tym dziennikarze „Gazety Krakowskiej”.

Mecz odbędzie się 7 lipca i będzie jednym z ostatnich sparingów Białej Gwiazdy przed sezonem 2018/2019, który ruszy dwa tygodnie później. Rywal nie przyjedzie oczywiście w najmocniejszym składzie, bo spotkanie odbędzie się w trakcie mistrzostw świata w Rosji. Jedni piłkarze mogą jeszcze grać na mundialu, a inni będą odpoczywać po trudach poprzedniego sezonu.

Karnetowicze za darmo lub za mniejszą kwotę

– Mecz planujemy połączyć z prezentacją drużyny. Kibice, którzy w sezonie 2017/2018 mieli karnet na cały sezon, wejdą na stadion za darmo. Posiadacze stałej wejściówki na rundę będą mieć zniżkę na bilet, a pozostali zapłacą ustaloną cenę – mówi nam Damian Dukat, wiceprezes klubu.

Wisła wznowi przygotowania 11 lub 13 czerwca. Piłkarze cały czas będą trenować w bazie w Myślenicach, gdzie m.in. zostanie zorganizowane zgrupowanie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne