Wisła zapłaciła miastu

fot. Marek Marszałek/LoveKraków.pl

Na konto miasta trafiło 123 tysięcy złotych od Wisły Kraków. To oznacza, że klub może rozpocząć sprzedaż biletów na sobotni mecz z Arką Gdynia (początek o godzinie 18).

Zarząd Wisły podpisał umowy na trzy pierwsze mecze w Krakowie, czyli starcia z Arką, Miedzią Legnica i Wisłą Płock. Później ma dostać umowę na rok, ale warunek o płaceniu 48 godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego pozostanie bez zmian. Na razie klub przelał należność za spotkanie z Arką.

Blisko przeprowadzki

Jeszcze tydzień temu było bardzo prawdopodobne, że Wisła zacznie rozgrywki poza Krakowem. Miasto wstrzymało się bowiem z podpisaniem nowej umowy ze względu na 6,5 mln złotych długu za dzierżawę stadionu. Warunkiem wznowienia negocjacji była spłata 4,9 miliona złotych zaległości wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wisła przelała milion, ale więcej pieniędzy nie ma. Z pomocą przyszła Ekstraklasa SA, która do 2020 roku będzie w ratach wpłacała pieniądze na konto miasta z puli, którą Wisła ma zagwarantowana m.in. za transmisje spotkań w Canal Plus.

REKLAMA

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne