Wisła pewna utrzymania

Alon Turgeman zdobył dwie bramki dla wiślaków fot. KP

Krakowianie wygrali w Łodzi ze zdegradowanym ŁKS-em 2:1, a Korona Kielce i Arka Gdynia zremisowały 1:1, dzięki czemu Biała Gwiazda zapewniła sobie występy w ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

Mateusz Lis, który w dwóch meczach po zastąpieniu Michała Buchalika zachowywał czyste konto, skapitulował w dziewiątej minucie. Niezdecydowana gra Rafała Janickiego i Macieja Sadloka umożliwiła Pirulo oddanie technicznego uderzenia.

Gdy wiele wskazywało, że do przerwy gospodarze utrzymają prowadzenie (w 23. minucie Chuca strzelił głową w słupek), do gry wkroczył Jan Grzesik. Pod wodzą Wojciecha Stawowego łodzianie dodają do swojego stylu gry (polska Barcelona) elementy kabaretowe i w piątek również nie zawiedli. Obrońca gospodarzy pod bramką Arkadiusza Malarza rzucił z autu wprost pod nogi Chuki. Hiszpan uruchomił Alona Turgemana, który wygrał pojedynek z golkiperem.

Tuż po przerwie napastnik dał Wiśle prowadzenie z rzutu karnego. Wcześniej strzelca sfaulował w „szesnastce” Jan Sobociński. Do kolejnej „jedenastki” (wywalczonej przez Davida Niepsuja) podszedł Rafał Boguski. Pełniący pod nieobecność Kuby Błaszczykowskiego funkcję kapitana piłkarz nie przechytrzył Malarza. Wcale nas to nie dziwi, bo karne nigdy nie były mocną stroną 36-letniego zawodnika.

Krakowianie do końca musieli być uważni. Nie dali się jednak zaskoczyć i osiągnęli cel, który sobie założyli.

Coraz mniej niewiadomych

W ekstraklasie jest coraz mniej niewiadomych. Zwycięstwo Białej Gwiazdy przepieczętowało spadek Korony Kielce. O godzinie 20.30 zespół Macieja Bartoszka podejmował Arkę Gdynia. Goście prowadzili, ale kielczanie wyrównali, a to oznacza, że na 99 procent także Arka opuści elitę.

ŁKS – Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: Pirulo (9.) – Turgeman (45., 52., karny).

ŁKS: Malarz – Grzesik, Gracia, Sobobiński (69. Dominquez), Wolski – Pirulo, Trąbka (81. Sajdak), Rozwandowicz, Srnić, Rarajczyk – Corral (69. Sekulski)

Wisła: Lis – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok – Basja, Kuveljić – Bougski, Chuca (46. Wojtkowski), Hołownia (69. Buksa) – Turgeman (77. Tupta).

Żółte kartki: Grzesik, Corral, Arndt (rezerwowy) – Klemenz, Kuveljić, Niepsuj, Sadlok.