Wisła znalazła następcę Bobana Jovicia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawy obrońca Alan Czerwiński z GKS-u Katowice otrzymał zgodę śląskiego klubu na testy medyczne w Wiśle. 24-latek ma zastąpić w drużynie Kiko Ramireza Bobana Jovicia, który w każdej chwili może zostać zawodnikiem tureckiego Bursasporu.

Czerwiński urodził się 2 lutego 1993 roku w Olkuszu. W sezonie 2006/2007 przez jedną rundę był zawodnikiem drużyny młodzieżowej Białej Gwiazdy. Od sierpnia 2012 roku gra w GKS-ie, do którego trafił z Rekordu Bielsko-Biała. Jego umowa z pierwszoligowcem wygasa 30 czerwca tego roku, więc Wisła będzie musiała porozumieć się ze śląskim klubem w sprawie kwoty odstępnego, jeżeli będzie go chciała sprowadzić już teraz.

Jak Pietrzak

Czerwiński jest wyróżniającym się zawodnikiem na zapleczu ekstraklasy, w tym sezonie wystąpił w osiemnastu meczach. W Wiśle dobrze jednak wiedzą, że nie każdy czołowy gracz I ligi daje sobie radę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mowa o Rafale Pietrzaku, który rok temu również z GKS-u trafił do Wisły. Lewy obrońca nie zachwycił i grał bardzo rzadko.

Czerwińskim poważnie interesowała się Jagiellonia Bialystok. Serwis Transfermartkt wycenia jego wartość na 175 tysięcy euro.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne