Wisłę stać na Euroligę

Euroliga. Wisła - Dynamo Kursk w Kraków Arenie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wisła Can-Pack Kraków w przyszłym sezonie po raz kolejny wystąpi w Eurolidze. W tych rozgrywkach zabraknie natomiast mistrzyń Polski z Wrocławia, które nie były w stanie zabezpieczyć odpowiednich środków na wiele - często dalekich - wyjazdowych spotkań.

Mistrz bez Euroligi

Krakowianki przygotowania do nowego sezony rozpoczną 11 sierpnia. W sześciotygodniowym okresie intensywnych treningów zespół będzie zgrywał się m.in. w dziesięciu sparingach. To będzie bardzo ważny czas, bo przy Reymonta zobaczymy nowy zespół, ze starego składu została tylko jedna zawodniczka.

Sezon w Basket Lidze Kobiet ruszy na przełomie września i października, a pierwszy mecz w Eurolidze zaplanowany jest na 11 października. Udział w tych rozgrywkach wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Ośmiozespołowe grupy oznaczają wiele dalekich wyjazdów, m.in. do Rosji i Turcji. Niewiele polskich klubów stać na takie wydatki. Przykładem jest choćby aktualny mistrz Polski. Ślęza Wrocław wywalczyła tytuł po 30 latach, ale zgłosiła się tylko do EuroCapu, drugich w hierarchii rozgrywek, gdzie zagra mniej meczów.

„Ślęza już w zeszłym sezonie mogła wystąpić w tych prestiżowych rozgrywkach, ale wtedy była to finansowo misja niemożliwa. Teraz zespół ze stolicy regionu podjął rękawicę, ale nie udało się zabezpieczyć wystarczającej kwoty na ten cel. Prezes klubu, Katarzyna Ziobro-Franczak mówiła już wcześniej, że klub chce wystartować w Eurolidze, ale nie za wszelką cenę” – informuje Radio Wrocław.

Losowanie na początku lipca

Niewykluczone, że drugim polskim reprezentantem w Eurolidze będzie CCC, które chce zbudować mocny zespół i wrócić na szczyt. Zespół z Polkowic musiałby jednak wykupić dziką kartę na grę w Europie.

Losowanie grup Euroligi odbędzie się 4 lipca w Monachium. W poprzednim sezonie Wisła wygrała pięć z czternastu spotkań i nie awansowała do fazy play-off. Pozwoliło jej to jednak rozegrać jeszcze dwa spotkania w ćwierćfinale EuroCupu, po których odpadła z tureckim Hatay BB Anakya.

comments powered by Disqus