Wkrótce długoterminowe umowy Wisły z miastem. Ile zapłaci klub?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 sierpnia prezydent Jacek Majchrowski podpisał odpowiednie zarządzenia, a za trzy tygodnie dwie umowy z klubem podpisze dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal.

Po zamieszaniu, jakie wybuchło w związku z długami Wisły wobec miasta i wstrzymaniem się urzędników z podpisaniem nowej umowy, krakowianom udało się zacząć sezon przy Reymonta. Klubowi pomogła Ekstraklasa SA, która zgodnie z ustalonym harmonogramem będzie wpłacać na konto miasta 4,6 miliona złotych zaległości (z odsetkami) względem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Środki będą pochodzić z puli należnej Wiśle między innymi za transmisje meczów.

Osobne umowy

Na pierwsze trzy domowe mecze z Arką Gdynia, Miedzią Legnica i Wisłą Płock (pierwsze dwa już się odbyły, trzeci zostanie rozegrany 10 sierpnia) Wisła i ZIS podpisały trzy osobne umowy. Za jedno spotkanie Biała Gwiazda płaci 123 tysiące złotych brutto.

48 godzin przed meczem i do 10. dnia miesiąca

Taka sama kwota będzie obowiązywać od 24 sierpnia do 30 czerwca przyszłego roku. Podobnie jak ma to miejsce teraz, klub zobowiązany jest wpłacić pieniądze najpóźniej na 48 godzin przed meczem.

Wisła podpisze także drugą umowę na dzierżawę między innymi murawy, biur, magazynów, pomieszczeń dla stewardów, gruntu pod sklepem „Wiślacki Świat” i skyboxów. Umowa będzie obowiązywać przez rok od dnia podpisania. Czynsz wyniesie 25 830 złotych brutto miesięcznie i ma być regulowany z góry do dziesiątego dnia miesiąca.

Dwa zarządzenia prezydenta zostały podpisane 1 sierpnia. – Teraz, zgodnie z prawem, przez 21 dni będą wywieszone na tablicach w urzędzie miasta i siedzibie ZIS-u – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy jednostki.

Pierwszy mecz na podstawie nowej umowy odbędzie się 26 sierpnia. Rywalem Wisły będzie Górnik Zabrze.

REKLAMA


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne