Wojtkowski znów królem sparingu. Wisła testowała zawodników

Kamil Wojtkowski walczy o więcej szans w Wiśle fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biała Gwiazda wygrała charytatywny sparing z czwartoligowym Bocheńskim Klubem Sportowym 5:2. Kamil Wojtkowski zakończył występ z golem i trzema asystami. Pierwsze trafienie po powrocie zaliczył Paweł Brożek, a trener Maciej Stolarczyk testował trzech ofensywnych zawodników.

Po sparingu testy w Wiśle zakończyli 18-letni Szymon Krocz z trzecioligowej Foto-Higiena Błyskawicy Gać i rok starszy Patryk Niegowski z A-klasowego Piasta Karsko. Piłkarze dostali 45 minut, ale nie przekonali do siebie trenera i zostali zdjęci w przerwie.

Ghańczyk zostaje

Przy Reymonta uznali jednak, że warto dłużej sprawdzać 18-letniego Emmanuela Kumaha, reprezentanta Ghany U-20, występującego w rodzimej lidze w Tudu Mighty Jets Accra. W sparingu pomocnik spędził na boisku 63 minuty. Rok temu testowała go włoska Bologna.

Strzelanie już w czwartej minucie zaczął Paweł Brożek. 35-letni napastnik wyprowadził skład Wisły jako kapitan i odebrał od gospodarzy pokaźną bryłę soli, z której słynie Bochnia. Szybko odwdzięczył się za prezent i pokazał miejscowym kibicom, że wciąż potrafi strzelać gole. „Brozio” pokonał bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Kamila Wojtkowskiego z rzutu rożnego.

Brożek już więcej nie trafił – choć miał okazję, bo po jednym ze strzałów piłka obiła słupek – za to Wojtkowski dopiero się rozkręcał i znów został najlepszym zawodnikiem sparingu. 20-latek po przerwie dał Wiśle prowadzenie 2:1, a potem asystował przy golach wprowadzonych w drugiej połowie Zdenka Ondraszka i Rafała Boguskiego.

Teraz Wojtkowski musi liczyć, że w końcu opuści go pech i w nagrodę za dobrą postawę w czasie treningów i sparingu trafi do wyjściowego składu. Pomocnik miał zagrać od początku w niedawnym meczu Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, ale się rozchorował i leżał w łóżku, gdy koledzy przegrali po serii rzutów karnych.

90 minut 16-latka

Krakowska drużyna zaczęła w bardzo eksperymentalnym składzie. Poza trójką testowanych, Stolarczyk sprawdzał duet stoperów Kacper Laskoś (po jego zagraniu ręką gospodarze dostali rzut karny) – Piotr Świątko, a na lewej obronie wystąpił zaledwie 16-letni Patryk Pischinger z drużyny Centralnej Ligi Juniorów.

Cały dochód ze sparingu zostanie przeznaczony dla byłego zawodnika BKS-u, który przeszedł poważną i drogą operację. Przed Wisłą jeszcze ponad tydzień przygotowań do wyjazdowego meczu z Legią. Ligowy klasyk odbędzie się w stolicy 21 października.

Bocheński KS – Wisła Kraków 2:5 (1:1)

Bramki: Bukowiec (7.), Szot (85.) – Brożek (4.), Wojtkowski (50.), Ondraszek (70.) Boguski (79.), Palcić (83.).

Wisła: Buchalik – Palcić, Laskoś (46. Sadlok), Świątko (46. Kort), Pischinger – Krocz (46. Imaz), Plewka (78. Malik), Niegowski (46. Ondraszek), Wojtkowski, Kumah (63. Boguski) – Brożek.