Wrócił do Cracovii i został kapitanem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

33-letni obrońca Marcin Dudas po raz trzeci w karierze związał się z Comarch Cracovią. Czeski hokeista w nowym sezonie przejmie obowiązki kapitana po Macieju Kruczku, który odszedł z klubu.

Dudas zdobył z Pasami dwa mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy trafił do Krakowa w 2008 roku, by dwa lata później wrócić do ojczyzny. Bluzę Cracovii ponownie założył jesienią 2012 roku. Był na testach w klubie z Ukrainy, jednak nie porozumiał się w sprawie kontraktu i skorzystał z propozycji Rudolfa Rohaczka.

W zbliżającym się sezonie 2020/2021 ma nie tylko dobrze grać, ale przewodzić po raz kolejny mocno przebudowanej drużynie Comarch Cracovii. Decyzją trenera Rohaczka i kolegów został nowym kapitanem.– To ogromny zaszczyt i spore wyróżnienie, ale też i wielka odpowiedzialność. Postaram się nie zawieść zaufania trenerów i kolegów z zespołu, a także naszych wspaniałych Kibiców. Mam nadzieję, że razem znów poprowadzimy drużynę do kolejnych sukcesów! – powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dudas zastąpił Macieja Kruczka, który opuścił Cracovię po sześciu latach gry i przeniósł się do ligowego rywala – GKS-u Katowice.

2:1 z beniaminkiem

Comarch Cracovia we wtorek rozegrała pierwszy sparing. 12-krotni mistrzowie Polski pokonali 2:1 STS Sanok, beniaminka Polskiej Hokej Ligi. Damian Szurowski, strzelec pierwszego gola zwracał uwagę, że drużyna dopiero niedawno wyjechała na lód.


– Ciężko o oceny zawodników, ponieważ jesteśmy w trakcie budowy zupełnie nowego zespołu, a nikt po tygodniu nie zrobi przecież super drużyny. Najważniejsze jednak, że w zawodnikach jest wola walki i chęć poprawy swoich umiejętności. To oceniam pozytywnie – skomentował trener Rohaczek.

comments powered by Disqus