Wygrane Hutnika i AZS AGH w I lidze

fot. Paula Piotrowska/UKS Hutnik

Po zeszłotygodniowych porażkach, tym razem siatkarze z Krakowa wrócili z wyjazdów z kompletem punktów.

Pierwsza wygrana Hutnika

Po porażce w 2. kolejce zawodnicy klubu z Nowej Huty mówili, że zapłacili frycowe. Przed kolejnym meczem wyciągnęli dobre wnioski, bo w spotkaniu z Camperem Wyszków realizowali wszystko, co nakreślił im trener. Gorsi od gospodarzy byli tylko w trzecim secie.

- Graliśmy bardzo dobrze. Zawodnicy realizowali wszystkie założenia taktyczne. Przede wszystkim świetnie funkcjonowała zagrywka, która pomogła nam w decydujących momentach przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Trudno wskazać wyróżniających się, bo dobrze spisał się cały zespół. Gratulacje dla drużyny – mówi Zenon Matras, szkoleniowiec Hutnika.

Bez problemów w Ostrołęce

Drugi krakowski zespół – AZS AGH w pełni wykorzystał problemy Energii Omis Ostrołęka, która na początku sezonu spisuje się bardzo przeciętnie. Drużyna spod Wawelu wygrała w trzech setach do 23, 19 i 19.

Po trzech kolejkach z kompletem zwycięstw tabeli przewodzi GKS Katowice. AZS AGH jest drugi, z sześcioma zdobytymi oczkami. Hutnik jest 11. w stawce 14 zespołów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej.

W 4. kolejce AGH podejmie rywali ze Szczecina, a Hutnik z Wrześni.

Camper Wyszków - Hutnik Kraków 1:3 (22:25; 25:19; 23:25; 16:25)

Energa Omis Ostrołęka - AGH Kraków 0:3 (23:25, 19:15, 19:25)

comments powered by Disqus