Wymarzony koniec roku Proximy Kraków

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Siatkarki Proximy Kraków wygrały z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 w 13. kolejce zmagań I ligi kobiet. Krakowianki dzięki temu zwycięstwu awansowały w tabeli i kończą 2016 rok na pozycji wicelidera.

We środę zawodniczki Proximy Kraków w trzech setach pokonały MKS Kalisz, a zaledwie trzy dni później nie pozostawiły złudzeń siatkarkom gliwickiego AZS-u Politechniki Śląskiej, pewnie wygrywając mecz. Podopieczne Alessandro Chiappiniego udanie zakończyły rok, gdyż dwa zwycięstwa i wywalczony na parkiecie komplet punktów pozwolił im awansować na pozycję wicelidera.

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli pewnie zajmuje Wisła Warszawa, która w sobotę w meczu na szczycie z Jokerem Mekro Energoremont Świecie po raz pierwszy nie zgarnęła pełnej puli (wygrała po tie-breaku 3:2). Strata krakowianek do lidera wynosi więc 10 oczek.

O kolejne ligowe punkty zawodniczki I ligi kobiet walczyć będą już w 2017 roku. W 14. serii spotkań Proxima Kraków zmierzy się z AZS-em Politechniki Opolskiej. Mecz rozegrany zostanie 7 stycznia w Opolu.

Proxima Kraków - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne