Wymyśl przebranie i spędź Sylwestra w biegu

Krakowski Bieg Sylwestrowy 2014 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak nietypowo uczcić Nowy Rok? Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie sylwestrowej zabawy w Krakowie na sportowo. Już po raz trzynasty z Małego Rynku wyruszy o 12.00 Krakowski Bieg Sylwestrowy. W związku z imprezą tramwaje pojadą trasami objazdowymi.

W ramach Krakowskiego Biegu Sylwestrowego można wybrać jeden z dwóch dystansów: „Smoczą piątkę” (5 km) – przewidzianą dla wszystkich chętnych – lub „Radosną dziesiątkę” (10 km) – przeznaczoną dla osób pełnoletnich. Opłata startowa w Biurze Zawodów, mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34, dla uczestników poniżej 18. roku życia to 50 zł. Wpisowe dla dorosłych to 75 zł. Do biegu można się jeszcze zgłaszać w Biurze Zawodów, zapisy internetowe już się zakończyły.

Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa, dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Nagrody za przebranie

– Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia – czytamy w komunikacie miasta.

Dochód z 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Zmiany w komunikacji

W związku z biegiem w godzinach około 11:30 – 13:30 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie tramwaje linii 1, 6, 8, 13, 18 i 20 kierowane będą na trasy objazdowe przez ul. Basztową.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto