Wysokie zwycięstwo Wisły Can-Pack. Wymagający mecz siatkarek Proximy

Siatkarki Proximy Kraków pokonały NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 w 16. kolejce spotkań I ligi kobiet. Wysokim zwycięstwem zakończył się natomiast mecz koszykarek Wisły Can-Pack Kraków. Krakowianki ograły TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 91:65.

Ciężki bój

Siatkarki z Krakowa mierzyły się na wyjeździe z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Rywal z Nowego Dworu Mazowieckiego wysoko jednak zawiesił poprzeczkę, zmuszając krakowianki do pełnej koncentracji. Gospodyniom udało się wygrać drugą partię i doprowadzić do remisu w setach 1:1. Podrażnione porażką przyjezdne kontrolowały dalszą grę i pewnie wygrały dwie kolejne partie.

W następnym meczu Proxima Kraków na własnym parkiecie podejmie lidera I ligi kobiet. Spotkanie z Wisłą Warszawa rozegrane zostanie we środę 25 stycznia o godz. 18 w hali przy ulicy Ptaszyckiego 4.

NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki – Proxima Kraków 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 23:25)

Znacząca przewaga

Bez większych niespodzianek przebiegał mecz Wisły Can-Pack Kraków z Ostrovią. Rywalki w pierwszej i trzeciej kwarcie dotrzymywały kroku zawodniczkom spod Wawelu, jednak krakowianki nie dały się wybić z uderzenia. Już w drugiej odsłonie spotkania zdołały odskoczyć rywalkom. Przysłowiową kropkę nad i postawiły w ostatnich dziesięciu minutach meczu, kiedy to zdeklasowały przyjezdne 28:13, ostatecznie wygrywając cały mecz różnicą 26 punktów.

Najlepszą zawodniczką wśród gospodyń została  Vanessa Gidden z 20 punktami, 10 zbiórkami i czterema asystami na koncie.

W najbliższy czwartek zawodniczki Wisły zmierzą się w Eurolidze z włoską Familą Schio, a dwa dni później przed własną publicznością walczyć będą w Final Six Pucharu Polski.

Wisła Can-Pack Kraków – TS Ostrovia Ostrów 91:65 (19:18, 29:19, 15:15, 28:13)

Wisła: Gidden 20, Simmons 17, Ygueravide 12, Morrison 12, Szott-Hejmej 12, Ben Abdelkader 11, Ziętara 7, Szumełda-Krzycka.