Wystartują w kwietniu? Przesunięcie terminu w przetargu Cracovii

Wizualizacja przyszłej bazy Pasów fot. materiały prasowe

Składanie ofert na budowę centrum treningowego w Rącznej miało się zakończyć 18 marca. Po kilku zmianach terminów ostatecznie stanęło na 8 kwietnia.

W środę ogólnopolskie media żyły konferencją Dariusza Mioduskiego. Prezes Legii Warszawa poinformował, że w kwietniu ruszy warta 80 milionów złotych budowa Legia Training Center w Książenicach pod Warszawą.

Nie tak droga, ale będąca krokiem milowym w poprawie infrastruktury inwestycja czeka Cracovię. W Rącznej pod Krakowem powstanie kompleks składający się z pięciu pełnowymiarowych boisk trawiastych z oświetleniem i systemem nawadniania. Główne będzie wyposażone w instalację podgrzewania murawy i trybunę na 500 osób, co pozwoli rozgrywać tam spotkania do III ligi włącznie.

Do tego klub przewiduje pięć boisk o sztucznej nawierzchni – dwa pełnowymiarowe i trzy do gry w siatkonogę. Jedno z dużych boisk znajdzie się pod dachem.

Bazę uzupełni budynek z siłownią, szatniami, salą konferencyjną, gabinetami do odnowy biologicznej i krioterapii oraz centrum badawcze. Cracovia zamierza współpracować z Akademią Wychowania Fizycznego i Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Kwietniowy termin zagrożony?

Na początku roku prezes Janusz Filipiak zapowiadał, że prace ruszą w kwietniu. – Obiekty będą gotowe w maju 2020 roku – mówił na konferencji prasowej dotyczącej zmian w klubie.

Cracovia otrzymała osiem milionów złotych dotacji z ministerstwa sportu, a resztę kwoty dołoży z własnych środków. Dokładna cena budowy bazy będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Składanie ofert miało się zakończyć 18 marca, ale po wnioskach zainteresowanych firm ostateczny termin był kilka razy zmieniany. Ostatnia zmiana z 26 marca mówi, że potencjalni wykonawcy mają czas do 8 kwietnia.

W międzyczasie Cracovia wprowadziła kilka innych zmian w treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Uwagę zwraca przede wszystkim punkt o terminie zakończenia inwestycji.

Pierwsza wersja nakładała na wykonawcę zakończenie prac do 14 miesięcy od podpisania umowy, z czego 40 procent do listopada 2019. Po zmianach pozostał czas o 14 miesiącach, ale „40 procent” zostało zastąpione „zafakturowaniem prac o wartości co najmniej 10 milionów złotych”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne