Wysyp kartek i brak goli w meczu Garbarni

Archiwum fot. Paweł Zapiór

Beniaminek I ligi nie zdołał wygrać z Odrą Opole i jest coraz bliżej spadku. Sędzia pokazał 12 żółtych kartek.

Jesienią opolanie nie zostawili krakowianom złudzeń i wynik meczu (3:0) ustalili już przed przerwą. W rewanżu drużynie Bogusława Pietrzaka udało się nieco zrehabilitować za tamten występ, ale bezbramkowy remis nie poprawił ich beznadziejnej sytuacji.

W kadrze gospodarzy zabrakło pauzującego za kartki Marcina Cabaja i pierwszy występ w tym sezonie zaliczył Aleksander Kozioł. Z kolei Odra Opole musiała zmienić bramkarza w przerwie. Kontuzjowanego Artura Krysiaka zastąpił Michał Szromnik.

Nielicznie zgromadzeni kibice nie obejrzeli bramek, ale sędzia Marek Opaliński rozdał aż 12 kartek. Dwie z nich obejrzał Jakub Moder z Odry i tuż przed ostatnim gwizdkiem musiał zejść z boiska.

W 30. kolejce Garbarnia zagra 24 kwietnia na stadionie Chrobrego Głogów.

Garbarnia Kraków – Odra Opole 0:0

Garbarnia: Kozioł – Górecki, Garzeł, Masiuda, Szywacz – Włodyka, Serafin (57. Kosturbała), Wójcik (90. Krykun), Słoma – Kiebzak, Nowak (78. Ogar).

Odra: Krysiak (46. Szromnik) – Szota, Baranowski, Żemło, Winiarczyk – Błanik, Bonecki (83. Czyżycki), Niziołek, Moder, Mikonić (62. Janus) – Skrzypczak.

Żółte kartki: Garzeł, Włodyka, Masiuda, Słoma, Górecki, Ogar – Bonecki, Szota, Moder (dwie), Żemło, Winiarczyk.

Czerwona kartka: Moder (za dwie żółte, 90.+3).