Wzmocniona Juvenia na ostatniej prostej przed sezonem

Rugbyści Juvenii fot. Marek Kalisz

W ostatni weekend marca na boiska powrócą rugbiści. Na inaugurację Ekstraligi podopieczni Marka Odolińskiego zmierzą się na wyjeździe z Budowlanymi Łódź, aktualnymi mistrzami Polski. Oni będą rywalem krakowian w pierwszej kolejce sezonu.

Nowe twarze w sztabie

W ostatnią niedzielę krakowianie zmierzyli się  z Budowlanymi w sparingu na ich obiekcie i przegrali 5:85. W Juvenii przed nowym sezonem doszło do kilku zmian organizacyjnych i kadrowych. Do sztabu szkoleniowego dołączył Łukasz Kościelniak, trener małopolskich kadetów i juniorów oraz juniorskiej reprezentacji kobiet. Młody, ale już doświadczony trener (tytuł mistrza Polski U-18 oraz wicemistrza Polski w rugby 7 w tej samej kategorii) został asystentem Marka Odolińskiego, odpowiedzialnym za formację ataku. Przygotowaniem kondycyjnym zespołu zajął się były rugbista Jan Głazek. W ostatnim czasie drużyna wylewała poty na zgrupowaniu w Spale.

Nowe twarze w drużynie

Kadrę Juvenii wzmocniło czterech zagranicznych zawodników – Mołdawianie Ion Chitic (obrońca) i Andriy Cebotari (skrzydłowy), Gruzin Ucha Mchedlishvili (łącznik ataku) i Anglik Daniel Glynn (zawodnik młyna). Wśród nowych rugbistów są również Polacy – Przemysław Rejentowicz i Marcin Siemaszko (obaj zawodnicy młyna), którzy ostatnio występowali w klubie z Nowego Sącza.

– Naszym celem jest miejsce w szóstce. Pozyskaliśmy kilku zawodników, którzy bez wątpienia podniosą poziom naszej gry, jednak wciąż jesteśmy na etapie zdobywania doświadczenia. Być może jesienią sprawdzimy też kilku juniorów, grających z powodzeniem w reprezentacji – mówi trener Marek Odoliński.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne