XVI Memoriał Wagnera. Kanada na początek, Rosja na deser

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Znamy terminarz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który pod koniec wakacji po raz trzeci z rzędu odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. 24 sierpnia biało-czerwoni zagrają z Kanadą, dzień później podejmą Francję, a na zakończenie organizatorzy zaplanowali starcie z Rosją.

W 2018 roku pod Wawelem zobaczymy te same drużyny, które rywalizowały o Puchar Prezydenta RP w poprzedniej edycji. W sierpniu w czyżyńskiej hali najlepsi byli Polacy, którzy wyprzedzili Francuzów i Rosjan. Ostatnie miejsce przypadło Kanadzie.

– Skład tegorocznej edycji memoriału jest tak silny i wyrównany, że każda konfiguracja gier gwarantuje emocje do samego końca – uważa Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Każdy dzień turnieju to gwarancja świetnych widowisk siatkarskich, w których trudno będzie wskazać faworyta. Ostatni memoriał był jednym z najbardziej zaciętych turniejów w piętnastoletniej historii i w tym roku liczymy na powtórkę – Mróz.

– Przed nami czwarta edycja imprezy w tej wspaniałej hali i mieście. Oprócz prestiżowego turnieju towarzyskiego, zrobimy show dla najlepszych kibiców. Będzie się działo pod halą i na Rynku Głównym. Na razie nie zdradzamy, co to będą za niespodzianki – mówi Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

W tym roku do sprzedaży trafią nie tylko bilety na poszczególne dni imprezy, ale karnety obowiązujące na wszystkie mecze. Szczegóły zostaną podane 16 marca.

Memoriał w Krakowie będzie ostatnim sprawdzianem kadry Vitala Heynena przed mistrzostwami świata w Bułgarii i we Włoszech (10–30 września). W fazie grupowej broniący tytuły biało-czerwoni zmierzą się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.

Harmonogram XVI Memoriału Wagnera (godziny mogą ulec zmianie):

24.08. (piątek)

Francja – Rosja 17:30

Polska – Kanada 20:30

25.08. (sobota)

Polska – Francja 16:00

Rosja – Kanada 19:00

26.08. (niedziela)

Francja – Kanada 16:00

Polska – Rosja 19:00

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne