XVI Memoriał Wagnera. Powtórka sprzed roku i konsolidacja drużyny przed MŚ

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To ma być siatkarski rok w Krakowie. Jednym z trzech dużych wydarzeń w tej dyscyplinie będzie sierpniowy XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Tauron Arenie. – Rozgrywkom będzie towarzyszyło wiele imprez, między innymi na Rynku Głównym – mówi Jerzy Mróz, prezes fundacji organizującej towarzyski turniej. Polska kadra ma w Krakowie zacząć pisać nowy rozdział.

Od 24 do 26 sierpnia pod Wawelem zobaczymy Polaków, Rosjan, Francuzów i Kanadyjczyków. Skład tegorocznego memoriału jest identyczny jak przed rokiem, gdy triumfowali biało-czerwoni. – Przed nami czwarta edycja imprezy w tej wspaniałej hali i mieście. Oprócz prestiżowego turnieju towarzyskiego, w którym gra się o Puchar Prezydenta RP, zrobimy show dla najlepszych kibiców. Będzie się działo pod halą i na Rynku Głównym. Na razie nie zdradzamy, co to będą za niespodzianki – mówi Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Budowa nowej drużyny

Polscy siatkarze są aktualnymi mistrzami świata, ale ostatnio nie przynoszą kibicom tyle radości, co przed laty. Sportową katastrofą zakończyły się organizowane w ubiegłym roku przez nasz kraj mistrzostwa Europy. Pracę stracił trener Ferdinando De Giorgi i zastąpił go Vital Heynen. Memoriał Wagnera będzie dla naszej drużyny ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Bułgarii i we Włoszech.

– Mamy zawirowania spowodowane wymianą pokoleniową w naszej kadrze. Pawła Zagumnego czy Michała Winiarskiego nie da się tak łatwo zastąpić. Chciałbym, by po zmaganiach w Krakowie przedłużył się czas bycia mistrzem. Nie będzie to łatwe, ale kto nie walczy o najwyższe cele, ten się cofa – podkreśla Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kadrze pojawi się kilka nowych twarzy, coraz więcej do powiedzenia mają mieć mistrzowie świata juniorów z 2017 roku.

Przyjadą już w maju

Przy okazji memoriału biało-czerwoni zawitają pod Wawel po raz drugi. Wcześniej w Tauron Arenie zagrają dwa mecze w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. 26 i 27 maja Polacy spotkają się z Rosją i Kanadą, łącznie odbędą się u nas cztery mecze. Bilety będzie można kupić od 29 złotych.

Siatkarska Liga Narodów to twór, który zastąpił Ligę Światową. Co roku będzie w niej występować 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Polska jest jedną z 12, która ma pewny udział. Turniej finałowy z udziałem sześciu zespołów zostanie rozegrany od 4 do 8 lipca we francuskim Lille.

W weekend na przełomie sierpnia i września Kraków będzie gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Obowiązek gry ma w nim najlepsza obecnie para męska - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne