XVII Memoriał Wagnera. Kraków gotowy na kolejną siatkarską ucztę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek w Tauron Arenie rusza XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zagrają w nim Polacy, Brazylijczycy, Finowie i Serbowie.

Dzień przed rozpoczęciem zawodów organizatorzy poinformowali, że sprzedane są praktycznie wszystkie wejściówki, czyli około 15 tysięcy biletów na jeden dzień. Tak duże zainteresowanie jest spowodowane przede wszystkim świetnymi wynikami naszej kadry, która nawet w rezerwowym składzie potrafi sięgać po laury.

– Ich gra napędza zainteresowanie. Są najlepszymi specjalistami od promocji. Poza tym zawsze możemy liczyć na najlepszych kibiców na świecie – mówi Cezary Mróz, wiceprezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Terminarz i godziny meczów Polaków nie są dla kibiców idealne, ale wszystko zostało podporządkowane walce biało-czerwonych o igrzyska olimpijskie. Turniej kwalifikacyjny do Tokio rozpocznie się w Gdańsku już 2 sierpnia.

– Dziękuję organizatorom i kibicom za wyrozumiałość, jeżeli chodzi o nasze oczekiwania co do terminów i godzin. 14 zawodników powołanych na memoriał jest na dobrej ścieżce, by w Gdańsku pokazać najwyższą formę w walce o Tokio – podkreśla trener Vital Heynen.

Belg zapowiedział, że od pierwszego spotkania memoriału z Serbią zawodnicy będą dawać z siebie sto procent, jakby już walczyli o przepustki do Tokio.

Na przyjęcie siatkarskich kibiców gotowy jest Kraków – Miasto Gospodarz XVII Memoriału Wagnera.

– Znów będziemy stolicą siatkówki – podkreśla wiceprezydent Anna Korfel-Jasiński.

W czasie memoriału będzie można odwiedzić muzeum Volley Bajka z siatkarskimi pamiątkami, wesprzeć podopiecznego Fundacji Słoneczko Michała Kowalczyka i zostawić karmę dla zwierząt przebywających w schroniskach.

Terminarz:

1 sierpnia (czwartek)

Polska – Serbia (godz. 17)

Brazylia – Finlandia (20)


2 sierpnia (piątek)

Polska – Brazylia (17.30)

Finlandia – Serbia (20.30)


3 sierpnia (sobota)

Serbia – Brazylia (12)

Polska – Finlandia (15)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne