Z Pomorskiej na Plac Bohaterów Getta. W tym roku już VI bieg "Pamiętaj z Nami"

fot. MHK

14 kwietnia już po raz szósty odbędzie się bieg „Pamiętaj z Nami” organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W tym roku na starcie będzie mogło stanąć 1200 osób.

Do pokonania będzie pięć kilometrów w maksymalnie 60 minut. Start tradycyjnie nastąpi z ulicy Pomorskiej 2, gdzie znajduje się oddział MHK z wystawą Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956. Meta zostanie zlokalizowana na Placu Bohaterów Getta, z kolejnym oddziałem MHK z wystawą Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim.

Pełna trasa: ul. Pomorska 2 -> ul. Łobzowska -> Planty -> ul. Podzamcze -> Bulwary Wiślane -> Kładka Bernatka -> ul. Nadwiślańska -> ul. Krakusa -> ul. Piwna -> Plac Bohaterów Getta.

Do końca lutego opłata startowa wynosi 25 złotych, a do 31 marca – 35 złotych. Zarejestrować można się na stronie internetowej https://zapisy.sts-timing.pl/279/ . W przypadku wolnych miejsc (limit startujących w 2018 roku to 1200 osób) będzie można zapisać się również w biurze zawodów 13 i 14 kwietnia (opłata 50 złotych) przy ulicy Pomorskiej 2.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy. „W jego skład wchodzą numer startowy i agrafki, chip do pomiaru czasu, koszulka techniczna, pamiątkowy plecaczek typu worek, worek do depozytu i naklejka, materiały informacyjne i promocyjne oraz bezpłatna wejściówka do oddziałów Trasy Pamięci ważna do 30 kwietnia 2018 roku” – informuje Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne