Z sukcesami wiosłuje "na sucho"

Robert Niesyczyński podczas wizyty u prezydenta Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Robert Niesyczyński z klubu UKS Salwator NPS Kraków został w lutym brązowym medalistą mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. W środę tego sukcesu pogratulował mu prezydent Jacek Majchrowski i wręczył sportowcowi klucze do miasta.

Mistrzostwa – po raz pierwszy organizowane pod oficjalną egidą Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) – odbyły się 18 i 19 lutego w Alexadrii niedaleko Waszyngtonu. Niesyczyński, który pojechał na imprezę po raz pierwszy, zajął trzecie miejsce.

Ergometr jest specjalną maszyną, która pozwala podtrzymać formę wioślarzom. Doskonale odwzorowuje czynności wykonywane na wodzie i angażuje te same mięśnie. W mistrzostwach na ergometrze zawodnik wiosłuje więc „na sucho”, ale zmaga się z takim samym wysiłkiem.

– Nie było łatwo, bo konkurenci byli bardzo dobrze przygotowani. Pomogło doświadczenie trenera, bo musieliśmy wszystko dobrze rozegrać, aby nie przydusiła nas aklimatyzacja związana ze zmianą strefy czasowej – mówi sportowiec.

Niesyczyński jest osobą słabowidzącą. Ukończył szkolę przy ulicy Tynieckiej, a ostatnio zdobył tytuł licencjata i pracuje zawodowo jako masażysta. W Krakowie mieszka od dziesięciu lat.

Sportowiec ma zostać włączony w miejski program Ambasadorzy krakowskiego sportu, który w zamian za promocję (m.in. starty w strojach z logo Krakowa) mają otrzymywać pieniądze, które mogą przeznaczyć m.in. na przygotowania.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne