Zawodnicy Cracovii bohaterami Starcia Gigantów

fot. LoveKraków.pl

Reprezentacja Polski pokonała 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) zagraniczne gwiazdy ekstraligi hokeja w meczu rozegranym w Katowicach.

– Połowa kadry narodowej pochodzi z Cracovii – mówił w niedawnym wywiadzie dla LoveKraków.pl Marek Wróbel, napastnik najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. Potwierdzenie jego słów znaleźliśmy w niedawnym meczu reprezentacji Jacka Płachty z zagranicznymi gwiazdami polskiej ligi.

W biało-czerwonych barwach wystąpiło aż siedmiu zawodników trenera Rudolfa Rohaczka, który w sobotę był… szkoleniowcem drużyny obcokrajowców. Na lodzie pojawili się Rafał Radziszewski, Mateusz Rompkowski (zaliczył asystę), Grzegorz Pasiut, Kacper Guzik (asysta), Krystian  Dziubiński, Patryk Wajda i Maciej Urbanowicz (bramka). W ekipie gwiazd wystąpili  Petr Sinagl (gol i asysta), Peter Novajovsky (gol i asysta) oraz Patrik Svitana.

Comarch Cracovia przygotowuje się do meczów ćwierćfinałów play-off z Orlikiem Opole. Pierwsze spotkanie 19 lutego w Krakowie.