Zawodnicy Piasta i Zagłębia nie dla Cracovii?

Trening Cracovii, 8 stycznia 2020

Według Michała Probierza, wiceprezesa i trenera Pasów, klubowi nie uda się ściągnąć zimą Jorge Felixa i Damjana Bohara. W środę wicelider ekstraklasy wrócił do treningów.

Klub zakontraktował na razie jednego piłkarza. 29-letni niemiecki napastnik Marcos Alvarez Vfl Osnabruck (2. Bundesliga) podpisał trzyletni kontrakt obowiązujący od 1 lipca. Krakowianie starają się, by strzelec ośmiu goli w rundzie jesiennej trafił pod Wawel jeszcze przed rundą wiosenną.

– Rozmawiamy, ale nie chcemy niczego robić na wariackich papierach – mówi Michał Probierz.

Jak udało się go namówić do gry w ekstraklasie? Trener twierdzi, że rozmowy trwały bardzo długo i brali w nich udział także Janusz Filipiak i Jakub Tabisz. Klub przekonywał także małżonkę napastnika.

Cracovia zagięła także parol na Jorge Felixa z Piasta Gliwice i Damjana Bohara z Zagłębia Lubin.

– Nie ma możliwości dogadania się z Piastem, który postawił zaporową cenę. Z kolei Lubin nie chce sprzedać Bohara – poinformował w środę opiekun Cracovii.

Pasy interesowały się także Dino Hoticem z NK Maribor, który został jednak sprzedany do Cercle Brugge. Probierz ma jednak innych kandydatów do gry w jego zespole. Chciałby, by kadra była skompletowana przed wyjazdem na zagraniczny obóz w Belek (19 stycznia).

„Ktoś nie potraktował nas poważnie”

W pierwszych zajęciach nie wzięli udziału Cornel Rapa (narodziny dziecka) i Bojan Cecarić, Sergiu Hanca i Diego Ferraress, którzy mają dołączyć do kolegów w czwartek. W Krakowie nie ma także kontuzjowanego Nika Datkovicia.

Na razie nie zanosi się na odejścia z Cracovii, bo walcząca na dwóch frontach drużyna ma mieć sporo piłkarzy, którzy podnoszą poziom przez codzienną rywalizację.

– Dostaliśmy jedną ofertę, ale nie podejmujemy tematu, bo ktoś nie potraktował nas poważnie.

Pierwszy sparing Pasy rozegrają nie w Bielsku-Białej, jak wcześniej planowano. 17 stycznia o godzini 13 podejmą Podbeskidzie na sztucznej murawie boiska Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne