Zawodniczka Wisły najlepsza w listopadzie

fot. Basket Liga Kobiet

Hiszpanka Leonor Rodriguez została wybrana najlepszą zawodniczką listopada w Basket Lidze Kobiet. 26-latka była liderką Wisły Can-Pack, która w poprzednim miesiącu była niepokonana na krajowych parkietach.

W zwycięskich meczach z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski i z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec rzucająca Białej Gwiazdy zdobywała średnio 20 punktów, notowała pięć zbiórek i ponad trzy asysty. To przekładało się na eval (wskaźnik efektywności) na poziomie 19. W nagrodę Rodriguez otrzymała zegarek od jednego ze sponsorów Basket Ligi Kobiet. To pierwsze takie wyróżnienie dla zawodniczki wicemistrza Polski w tym sezonie.

Hiszpanka trafiła do Wisły przed obecnym sezonem i podpisała roczną umowę. Na koncie ma wiele sukcesów w reprezentacji Hiszpanii. W 2016 roku wywalczyła z koleżankami srebrne medale na igrzyskach w Rio.

Kolejne spotkanie Wisła Can-Pack rozegra już w środę w Turcji. W ramach rozgrywek Euroligi krakowianki powalczą z Fenerbahce o drugie grupowe zwycięstwo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne