Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji i akcji promujących zdrowy styl życia. Imprezami towarzyszącymi są Piknik – Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne i Color Run.
Impreza odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ulicy Reymonta 20. W sobotę organizatorzy i wystawcy czekają na młodych i starszych krakowian od godziny 11 do 16 ( lub do wieczora w przypadku imprez towarzyszących). Będzie można nie tylko zapoznać się z ofertą klubów sportowych i stowarzyszeń, ale zbadać swój organizm i dowiedzieć się, jak zdrowo żyć.
Sobota, 15 czerwca (11:00-16:00) – teren Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana
▪ Za zebranie wszystkich pieczątek (obie strony karty) w piątek i sobotę przewidziana jest atrakcyjna nagroda.
▪ Za zdobycie jednej strony karty z pieczątkami (piątek lub sobota) przewidziany jest drobny upominek.
Jak zdobyć kartę do zbierania pieczątek?
▪ Karty do zbierania pieczątek będą rozdawane przy pierwszej strefie (punkt INFORMACJI w Strefie EXPO)
Jak zdobyć pieczątki?
▪ Należy zgłosić się do każdej strefy i uzyskać pieczątki od wolontariuszy potwierdzające udział w atrakcjach.
☑ Strefa EXPO
11:00-16:00 – prezentacja klubów, organizacji i stowarzyszeń, m.in.:
▪ MOS Kraków-Wschód
▪ Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
▪ Krakowski Klub Szermierzy
▪ Kolejowy Klub Wodny 1929
▪ Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów
▪ Stowarzyszenie Taoistyczne Tai Chi
▪ Krakowski Klub Kajakowy/OSiR KOLNA
▪ Socatots – Brazilian Soccer
▪ Klub Łyżwiarstwa Figurowego Lajkonik
▪ Balance Sport
▪ Akademia Sportu Progres i Centrum Rozwoju Com-Com Zone
▪ Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
▪ WKS Wawel Kraków
▪ UKS AB Kraków – badminton
▪ Uczniowski Klub Sportowy Salwator NPS
▪ Nowa Huta Rugby Klub
▪ AZS + Klub Narciarski Lider
▪ MKS Cracovia SSA
▪ Bieżanowianka Kraków
▪ WLKS Krakus Swoszowice
▪ Juvenia Kraków
▪ Yacht Club Polski Kraków
▪ Klub Żeglarski Horn
▪ Małopolski Związek Lekkiej Atletyki
▪ Zwierzyniecki Klub Sportowy
▪ I love Rolki
▪ Wisła Kraków SA
▪ KS Orzeł Piaski Wielkie
▪ KS Wanda Kraków
▪ Kraków Football Kings
▪ Kraków Lacrosse Kings
☑ Strefa aktywności sportowych organizowana przez Kluby i Stowarzyszenia:
11:00-16:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
▪ Lekkoatletyka dla Każdego (biegi przez płotki, skoki w dal, rzut oszczepem, tor przeszkód, skok o tyczce)
▪ Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
▪ Nowa Huta Rugby Klub
▪ I love Rolki (nauka jazdy na rolkach; możliwość wypożyczenia rolek)
▪ UKS AB Kraków –badminton
▪ MKS Cracovia SSA
▪ Yacht Club Polski Kraków
▪ My Fitness Place
▪ Wisła Kraków SA
▪ Kraków Football Kings
▪ Kraków Lacrosse Kings
☑ Strefa Zabawy
11:00-16:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
▪ Momi Klub i Sklep Animatora (malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, animacje, malowanie twarzy)
▪ Straż Miejska (gry i zabawy, autochodziki)
▪ Historyland [klocki lego, 4 sekcje: zabawy edukacyjne (krzyżówki historyczne, rebusy), kącik zabaw dla maluchów z dużymi klockami LEGO i kolorowankami, przebieranie
▪ Dmuchany plac zabaw dla najmłodszych
▪ Strefa Bazgrołów – Weźże ZaBazGraj z Nami! (każdy młody uczestnik będzie mógł wykonać grafitti na bannerze)
11:00-16:00 – Błonia Krakowskie
▪ Zawody Runballowe (możliwość chodzenia i biegania w specjalnej kuli)
☑ Strefa Moto
11:00-16:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
▪ Akademia Kartingowa R-karting
☑ Strefa Służb Mundurowych
11:00-16:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
▪ Straż Pożarna (pojazd strażacki, gry i zabawy dla dzieci)
▪ Wojsko Polskie (sprzęt wojskowy, pokazy strzeleckie)
▪ Pogotowie Ratunkowe (pierwsza pomoc)
☑ Strefa Kulinarna
11:00-16:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
▪ Stoisko z ekologicznymi jabłkami
▪ Darmowy poczęstunek i woda dla każdego dziecka
▪ Kawiarka
☑ Strefa Pikniku – Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne
11:00-19:00 – parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana (od strony al. 3 Maja)
Muzeum Tour de Pologne (od 10:00)
Mikro Tour de Pologne dla amatorów – uzyskaj najlepszy czas na interaktywnej makiecie
▪ Indywidualna jazda na czas w różnych kategoriach wiekowych (od 11:00) + dekoracje zwycięzców
Strefa zdrowia z Medicover i Rehasport Clinic (od 10:00)
▪ Bezpłatne badania profilaktyczne, pomiar ciśnienia, badania poziomu cukru, badanie cholesterolu
▪ Analiza składu masy ciała
▪ Badanie wydolności fizycznej, sprawności oddechowo-krążeniowej
▪ Wykład i demonstracja ,,Bike Fitting" (15-20 minut, 3-4 razy)
▪ Wykład i demonstracja ,,Profilaktyka bólu pleców" (15-20 minut, 3-4 razy)
▪ Wykład i demonstracja ,,Ergonomia siedzącego miejsca pracy - dzieci i dorośli (15-20 minut, 3-4 razy)
▪ Wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą dla grup 10-15 os.
☑ Strefa Showroom Carrefour (od 10:00)
▪ Bezpłatne porady dietetyczne
▪ Degustacje owoców
▪ Zwiedzanie showroom
☑ Strefa wyzwań (od 10:00)
▪ Pobij czas Czesława Langa na trenażerach
▪ Grand Prix Wyścig po Zdrowie na trenażerach
▪ Wyścig na rower typu mini bike
Pokazy pierwszej pomocy PCK
☑ Kraków – The Color Run
14:00-19:30 – Błonia Krakowskie
▪ 14:00 – otwarcie strefy wydarzenia
▪ 14:50 – rozgrzewka (scena startowa)
▪ 15:00 – start 1 fali
▪ 15:30 – start 2 fali
▪ 16:00 – start 3 fali
16:30-19:30 – Błonia Krakowskie
▪ animacje, zumba i zabawy prowadzone przez prezentera oraz DJ’ów
▪ konkursy i atrakcje zorganizowane przez Partnerów wydarzenia
▪ Color Blasty (eksplozje kolorów)
Scena 4. Krakowskiego Forum Sportu (parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, od strony Al. 3 Maja) – program prezentacji w sobotę, 15 czerwca:
11:10 – Akademia Kartingowa R-Karting
11:20 – I love Rolki – freestyle slalom
11:40 – Balance Sport – aerobik sportowy
11:50 –UKS AB Kraków – pokaz badmintona
12:00 – Akademia Kartingowa R-Karting
12:10 – Nowa Huta Rugby Klub
12:20 – Klub Żeglarski Horn
12:35 – Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
12:50 – Klub Łyżwiarstwa Figurowego Lajkonik – pokaz jazdy na rolkach
13:00 – My Fitness Place – zumba
13:15 – Akademia Kartingowa R-Karting
13:25 – Stowarzyszenie Taoistyczne Tai Chi
13:40 – I love Rolki – pokaz skoków i widowiskowych technik
13:55 – WKS Wawel Kraków
14:10 – Akademia Kartingowa R-Karting
14:20 – MKS Cracovia SSA
14:30 – AZS + Lider – pokaz cheelreaders
14:40 – Krakowski Klub Szermierzy, Sekcja Szermierki Kendo
14: 50 – Krakowski Klub Kajakowy
15:00 – Akademia Kartingowa R-Karting
15:10 – Kraków Football Kings
15:30 – Uczniowski Klub Sportowy Salwator NPS
15:40 – Krakowski Klub Szermierzy, Sekcja Szermierki Kendo
15:45 – KS Wanda Kraków
16:00 – Akademia Kartingowa R-Karting